Литва передасть Україні "гуманітарку" у вигляді протигрипозних препаратів, - МОЗ

Литва передасть Україні в якості гуманітарної допомоги протигрипозні антибіотики "Таміфлю" і "Реленза"

Про це на брифінгу повідомив в. о. начальника управління фармацевтичної діяльності МОЗ Тарас Лясковський, передає depo.ua.

"Щодо традиційних противірусних протигрипозних препаратів та антибіотиків, ситуація абсолютно нормальна, більшість з цих препаратів виробляється вітчизняними виробниками. Забезпечена аптечна мережа, оптові компанії, і, безумовно, лікарні всіх регіонів. Стратегічний запас препаратів для лікування гострих респіраторних інфекцій, ("Таміфлю", "Озельтамівір", "Реленза", "Занамівір") перерозподілений 30 грудня і направлений у регіони. Мова йде про орієнтовно 2121 упаковку препарату "Таміфлю".

Учора було проведено нараду з постачальниками цих препаратів, є домовленості з невідкладного постачання цих препаратів, близько 1100 упаковок препарату "Реленза" будуть готові до реалізації в понеділок, "Таміфлю" у міжнародній упаковці через тиждень-півтора буде в Україні. Також можливий імпорт "Релензи" в міжнародній упаковці. Особисто міністром проведені переговори з урядами країн-членів ЄС, на сьогодні є домовленість з урядом Литви з постачання гуманітарної допомоги цих двох препаратів у необхідній кількості", - повідомив Лясковський.

Він також зазначив, що більшість упаковок препарату "Таміфлю", закупленого або отриманого в якості гуманітарної допомоги у 2009 році було утилізовано в 2013-2015 рр.

"Ті залишки, резервні запаси, які ми називаємо, 2120 упаковок, були закуплені за гроші державного бюджету з терміном придатності до серпня 2016. Вони перерозподілені згідно із заявками регіонів, і вже розвезено по регіонах, є стратегічний запас в лікарнях", - пояснив представник МОЗ.

Нагадаємо, за останніми даними МОЗу, в Україні цього року від грипу померли 25 людей

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme