Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі

Рівно 81 рік тому світ побачила наразі культова настільна гра "Монополія"

Історія дня: Як, граючись, заробити на к…

У 1934 році в США лютувала Велика Депресія.  Установник опалювального обладнання Чарльз Дерроу сидів без роботи. Аби заробити на хліб, займався вигулом собак. Саме в цей нелегкий період він надумав, що було б непогано показати людям вихід з кризи, принаймні на ігровому полі. 

Чоловік з юності любив настільні ігри - і не просто освоював їхні правила, але й намагався спрогнозувати популярність на ринку. Одна з них - "Гра землевласників" стенографістки Ліззі Мейджі - і спала на думку Дерроу. Гра була захопливою, але надто політизованою. Авторка гри стверджувала, що своїм творінням хоче не тільки розважити публіку, але й викрити несправедливість, яка існує на земельному ринку США. 

Викинувши з гри політику і лейтмотив щодо соціальної нерівності, Дерроу вніс кілька власних коректив. Так з'явилася концепція "Монополії", з якою він подався до потенційного інвестора, компанії "Паркер Бразерс". Втім, у фірмі відбулися відмазкою, вказавши на 52 помилки дизайну. 

Дерроу вирішив реалізувати ідею власними силами. Винахідник сам розписав картки і зробив будиночки з дерев'яних друзок. Ігрові набори розбирали шаленими темпами. Коштували вони всього $2 - цікавинку могли собі дозволити навіть безробітні американці. Підприємцю довелося власноруч змайструвати  5 тис. екземплярів. 

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 1

Так виглядали змайстровані Дерроу фішки

На цьому етапі підключився інвестор - коли проект став шалено успішним, про помилки дизайну вже не йшлося.  

За рік гра найбільш продаваною у США. 

Сьогодні гру випускають 27 мовами, а грають в неї мешканці понад 81 країн світу. 

Втім, найдорожча "Монополія" була теж створена у США. Поекспериментувати з грою вирішив відомий ювелір Сідні Мобілл. Він створив золоту дошку, фішки і будинки. Гральні кості прикрасив 42 діамантами. Витвір мистецтва оцінили в $2 млн доларів. 

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 1

Свого часу за $600 продали гру з шоколаду.  

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 3

"Монополію" з українськими реаліями в мережі можна придбати за 765 грн. Дія гри відбувається в українських містах, на українських вулицях. Фігурують вже знайомі українцям підприємства. 

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 2

Двійник "Монополії", гра "Капіталіст" з'явилась в Україні ще за Радянських часів і відтоді розмножилася на десятки варіантів. Так, наразі за 148 грн можна придбати комплект, в якому пропонується створити власний бізнес у Києві. Зокрема, можна скуповувати нерухомість, або працювати у транспортній сфері. А заодно більше дізнатися про пам'ятки столиці.  

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 5

Волиняни Павло Цапюк, Сергій та Юрко Деркачі створили схожу, але при цьому авторську гру "Шлях до успіху". 

"Відкривай фірми, торгуй, заробляй на акціях, добувай бурштин та золото, розмитнюй товар для продажу за кордоном або вези контрабанду - вибір твій, але на слизькому шляху завжди ризикуєш попастись непідкупній поліції", - йдеться в анотації до гри. 

Коштує гра 500 грн. 

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 3

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 4

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 5

А п'ять років тому політизоване українське суспільство фанатіло від гри "Перевибори". За правилами, гравці намагалися протиснути у парламент якомога більше нардепів. Спершу вимагалося заробити гроші, потім - витрати їх на агітацію у різних регіонах. 

На деяких фішках були "провокації" - гравці дізнавалися, що вв'язані у аферу. 

Керувати ж треба було  нардепами, "кумами", яких належало просувати на посаду мерів, та "рейдерами". 

Наразі в інтернет-магазинах гра відсутня. 

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 9

Історія дня: Як, граючись, заробити на кризі - фото 10

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme