Хроніка Революції Гідності: Мільйонне Віче і пекло на Банковій

Згадуємо події Євромайдану

Хроніка Революції Гідності: Мільйонне Ві…

Події ночі 30 листопада обурили громадськість. Лідери опозиції на Михайлівському майдані оголосили план подальших дій, а активісти подали заявку на проведення мітингів у центрі Києва. Київська міська державна адміністрація, очолювана членом Партії регіонів О. Поповим, звернулась із позовом до окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення акцій протесту на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банкова, Грушевського, Богомольця з 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року, який був задоволений.

Хроніки Революції Гідності:  - фото 1

О 12:30 дня люди зібрались на Всеукраїнське віче. Хода розтяглась від парка Шевченка до Майдану Незалежності.

Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, просто втекла. За даними ВВС, до акції долучилось від півмільйона протестувальників. Загалом наводяться цифри 700 тис.- 1млн. учасників. Заходи відвідали європейські дипломати: віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич, колишній глава Європарламенту Єжи Бузек та колишній глава польського уряду, лідер партії «Закон і справедливість» Ярослав Качинський.

Хроніки Революції Гідності:  - фото 2

Хроніки Революції Гідності:  - фото 3

Хроніки Революції Гідності:  - фото 4

Хроніки Революції Гідності:  - фото 5

Хроніки Революції Гідності:  - фото 6

Хроніки Революції Гідності:  - фото 7

Близько 13-00 організована група з 50-60 осіб у масках і касках, з битками та палицями увірвалася до приміщення КМДА, зламавши двері та розбивши вікна.

Групу очолювала Тетяна Чорновол, яка закликала захопити будівлю для унеможливлення її підпалу. Міліція не чинила спротив. Згодом депутати від «Свободи» заявили: «Ми просто сюди прийшли повернути нашу комунальну власність собі й забезпечити штаб революції».

Хроніки Революції Гідності:  - фото 8

Того ж дня група із 20-30 молодиків спробували завалити пам'ятник Леніну, але були відбиті силовиками. В цей час підійшли до того місця подій депутати Свободи та журналісти телеканалу «Громадське ТБ». В ході інциденту депутати та один із силовиків дістали поранення. Після цього пам'ятник був оточений посиленим загоном "Беркуту"

Хроніки Революції Гідності:  - фото 9

О 12:00 на вул. Банкову у внутрішній двір через ворота арки між будинками № 6 та № 8 на двох білих автобусах було завезені «тітушки» у кількості близько 50-60 осіб. Близько 14:20 розпочався штурм біля будівлі Адміністрації президента — група молодиків закидала працівників міліції брукняком і фаєрами, робились спроби прорвати ланцюг силовиків за допомогою екскаватора, захопленого із включеним двигуном на вулиці Інститутській. Представники опозиції, зокрема Петро Порошенко, закликали людей не піддаватись на провокації й не йти на штурм, але отримали у відповідь образливі вигуки російською мовою.

Хроніки Революції Гідності:  - фото 10

Хроніки Революції Гідності:  - фото 11

Хроніки Революції Гідності:  - фото 12

Хроніки Революції Гідності:  - фото 13

Хроніки Революції Гідності:  - фото 14

Приблизно о 16:30 «Беркут» перейшов у наступ. За повідомленням Громадського телебачення, під час розгону постраждали кілька журналістів, що висвітлювали події. Затриманих приводили у двір Адміністрації Президента, де над ними чинили знущання та насильство. «Беркут» також увірвався у будинок письменників України, де сховалось кілька учасників, яких жорстоко побили.

Хроніки Революції Гідності:  - фото 15

Хроніки Революції Гідності:  - фото 16

Хроніки Революції Гідності:  - фото 17

Хроніки Революції Гідності:  - фото 18

Хроніки Революції Гідності:  - фото 19

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme