Християни східного обряду відзначають Хрещення Господнє

Православні християни та греко-католики сьогодні відзначають свято Хрещення Господнього або, як його ще називають Йорданом

Це третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, передає depo.ua.

Віруючі ходять до церкви святити воду, а деякі віруючі купаються в ополонці, так як вважається, що вода у цей день набуває цілющих властивостей.

Згыдно біблійського вчення, Ісус Христос у цей день у віці 30 років прийшов до річки Йордан з Галілеї, щоб прийняти хрещення водою від пророка Іоанна Предтечі. При Хрещенні світу були явлені всі три іпостасі Пресвятої Трійці: з небес на Ісуса зійшов у вигляді голуба Бог Святий Дух, а голос Бога Отця назвав Христа Сином своїм. Тому Хрещення називається ще святом Богоявлення.

У давнину Різдво і Богоявлення святкувалися в один день, однак з часом церковні спогади цих подій були розведені у часі, а дні між Різдвом і Хрещенням стали називатися "святами". Щорічно в Хрещення і напередодні свята, у Водохресний святвечір, у православних церквах здійснюється велике освячення води. В Україні, Росії, Греції та деяких інших країнах також існує традиція купань в ніч на Хрещення, коли віруючі триразово з молитвою занурюються в холодну воду в ополонку ("йордан").

В Україні водохресні купання в морозну погоду особливо популярні. Для них заздалегідь прорубается лід, зазвичай у формі хреста. Втім, це саме народна традиція, яка не має відношення до церковного статуту, але може розширювати зміст свята в житті. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme