Фізики запропонували модель Всесвіту, де час йде у зворотному напрямку

Фізики-теоретики Алан Гут та Шон Керролл з Массачусетського та Каліфорнійського технологічних інститутів, відповідно, запропонували модель світу, в якому час тече назад

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

Як пише Daily Mail, вчені на прикладі простої моделі описали можливу альтернативну версію Всесвіту, де майбутнє та минуле помінялися місцями. У своїй роботі фізики використовували термодинамічне уявлення про стрілу часу, яке підкреслює нерівноправність минулого і майбутнього.

Згідно з цією концепцією, напрям течії часу в системі збігається зі зростанням ентропії (переходу системи з більш до менш упорядкованого стану). Наприклад, практично неможливо після змішування кави і молока в чашці повернути систему в початковий стан.

У своїй роботі вчені зацікавилися питанням про те, чому ентропія Всесвіту повинна бути низькою в момент Великого вибуху. Для цього Гут і Керолл розглянули систему, що складається з обмеженої хмари частинок, що мають довільні швидкості.

Вчені простежили за еволюцією цього світу в нескінченних просторі та часі (нескінченного Всесвіту). Виявилося, що довільні початкові умови призвели до того, що половина частинок почала поширюватися за межі хмари, тим самим збільшуючи ентропію системи.

Інша половина, навпаки, стала прагнути центру хмари, що означало зменшення ентропії. Пройшовши центр хмари, ці частинки стали так само, як і перші, поширюватися назовні, що збільшувало ентропію системи.

Вчені зазначили, що сумарне зростання ентропії від двох хмар відбувалося навіть у випадку, якщо повернути напрям течії часу у зворотний бік, оскільки всі частинки потім залишать межі спочатку займаної ними хмари.

У розглянутій фізиками системі напрямок часу формувався випадково. Це підтверджується формальною незалежністю рівнянь фізики від напрямку часу. Нульова ентропія відповідає початковому моменту, після якого система еволюціонує в минуле або майбутнє.

Вчені не знають, що відбувається в системі частинок, де немає певного напряму стріли часу (між центром і зовнішньою частиною хмари). Модель вчених підтримує існування мультивсесвітів, де кожен із світів може мати різні напрямки плину часу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme