Електронна черга в дитсадки Києва: Як батькам вибороти місце в ДНЗ у "лівих" дітей

Вже другий місяць у Києві триває боротьба за місце в електронній черзі до дитсадків Києва

Електронна черга в дитсадки Києва: Як ба…

За боротьбою пильно спостерігають кореспонденти Depo.ua.

Минулого разу увагу редакції привернув той факт, що в одному із ДНЗ Києва у діючій групі з'явилися діти, яких зарахували до садочку наприкінці березня, порушивши усі закони та правила електронної черги. Ознайомившись із форумами, де батьки обговорюють корупцію та недієздатність електронної черги, до Департаменту освіти при КМДА було відправлено запит щодо законності таких зарахувань.

БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ: ПРОСІТЬ ЖУРНАЛІСТІВ ПРО ДОПОМОГУ

Знаючи, що звернення батьків до call-центру КМДА та районних управлінь освіти, фактично, залишаються без відповіді, на наш подив, на журналістський запит відповіли дуже швидко. У відповіді перший заступник директора Департаменту освіти запевнив, що сталася помилка і зазначених дітей викреслять зі списків, тим паче, що вони й не ходили до цієї групи у дитсадку.

Звісно ж, завідуюча ДНЗ звинуватила в усьому систему, яка, напевно, сама вирішила зарахувати дітей, один з яких не досяг віку 2 роки, але фактично вже був зарахований до групи. Цікаво, що у листі виявилося, що у дитини дата народження ще пізніша, ніж було зазначено у списках групи. Тобто, міфічний "ХТОСЬ" зробив усе, аби дитина, яка народилася у жовтні (за правилами у групу на сезон 2017-2018 можуть набирати лише тих, хто народився до 1 жовтня) потрапила до садочку.

Зазначимо, що при особистій бесіді з батьками дітей, які стоять в електронній черзі, завідуюча дитсадка стверджувала, що ці діти ходять до садочку лише "погуляти", але їх вже взяли до групи. На питання, як так, і чому хтось з інших дітей не може так ходити і потрапити одразу до групи, оминувши електронну чергу, відповіді почали надходити дивні. Остання версія - у цих дітей пільги і впливові батьки. На питання, чому ці пільги не позначені у системі, відповіді не знайшлося.

Але тепер усе зрозуміло - помилилася система, хоча адміністратори стверджують, що система автоматично визначає вік дитини і жодним чином не може надіслати запрошення дитині, вік якої не досяг зазначеного мінімуму (2-3, 3-4, 4-5 років і т.д.). Зараховувати нова програма взагалі не вміє. Лише після листів завідуючої до Департаменту освіти, звідти наказ про зарахування передається адміністратору, який і вносить прізвище та дані дітей до діючих груп.

Отже, порада. Після того, як залишите скаргу у call-центрі КМДА, прийдіть і напишіть заяву до районного управління освіти. Зверніться до знайомих журналістів, робітників сфери телебачення, ЗМІ із проханням написати та надіслати офіційний запит до Департаменту освіти.

ВАС НЕ ПРИЙМАЮТЬ У САДОК: НАДАЙТЕ ЦЬОМУ ФАКТУ РОЗГОЛОСУ

Дуже важливу роль грає звернення до усіх можливих інстанцій і навіть розголос про ситуацію у мережі. Окрім того, що в електронній черзі з'являються нові діти, хтось із пільгами, а хтось із датами реєстрації ще до появи на світ, існують випадки, коли після отримання запрошення, завідуючі ДНЗ відмовляють прийняти дитину до садочка.

Завідуючі виправдовуються, мовляв, "я не знаю, як це працює, але ви не потрапляєте" і "не забудьте видалити свої заявки з черги". Але насправді це просто фарс. Тому завжди вимагайте письмову заяву від керівника закладу, в якій буде написано, чому вам відмовлено у оформленні в ДНЗ із запрошенням на руках.

ЯК ОТРИМУЮТЬ ПІЛЬГИ І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ

Одне з нововведень цього року - необмежена кількість пільговиків у черзі. Якщо раніше на трьох звичайних дітей був один пільговик, а їхня загальна кількість у групі не мала перевищувати 15%, то тепер КМДА оголосила про повний "безліміт", що приголомшило батьків, які, наприклад, вже декілька років чекають на місце у ДНЗ.

До того ж, з'явилися різні рівні пільг. Мовляв, найвищий рівень - у працівників "військової прокуратури", а далі - "чорнобильці", "АТОшники", "переселенці". В одному із садків ми побачили дивну картину - три рівні пільг. Наприклад, першим йде Дмитро, який зареєструвався у березні 2017 року, згодом Ярослав, який встав до електронної черги у листопаді 2015, а за ним Марія, яка зареєструвалася у серпні 2015 року і мала б бути попереду Ярослава. Усі ці діти на початку списку, адже в них є підтверджена районним управлінням освіти пільга. Але чому пільги різняться - невідомо, адже ця інформація конфіденційна, і шансів перевірити справжність немає.

Тим часом у мережі активно обговорюють, за скільки можна придбати "пільгу", яка забезпечить вашу дитину місцем у садочку. На нашу думку, жодні гроші чи робота не варті того, аби підгодовувати корупцію, яка в нашій країні доросла до гігантських розмірів. Проте безліч батьків говорять про суми, за які місцеві органи освіти погоджуються брати дітей до ДНЗ.

Цікаво, що адміністратор з технічної підтримки електронної черги сам зізнався, що у списках багато "лівих дітей". На його думку, більше за все серед них дітей завідуючих ДНЗ, вихователів та їхніх родичів.

Представник техпідтримки зізнався, що доступ до інформації (номер свідоцтва, дата народження та пільга), має не тільки модератор електронної черги, а й представники райвно. Тобто, керівники ДНЗ завжди можуть звернутися до знайомих з райвно, які виправлять дані та зроблять усе, щоб влаштувати "свою" дитину. Аби викорінити кумівство є лише в один спосіб - надання доступу до системи вищому органу, вплив на який нижчими інстанціями був би неможливий.

Наразі ж спокуса завелика - домовився із знайомими і, вуаля, твоя дитина вже у ДНЗ, а черги - до дідька.

За що вмирали на Майдані, за що вмирають на Сході зараз? Не думаю, що за право, влаштувати дитину за підробними документами у садок. Звісно, замкнене коло "декрет-робота-звільнення-гроші на няню" знайомий усім, але купування пільг - це вбивство українського суспільства. І саме з вас воно починається, а не тих чиновників, які беруть.

ЯК КИЯНИ БОЖЕВОЛІЮТЬ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННУ ЧЕРГУ ДО ДНЗ

Безліч батьків не шкодують слів і емоцій щодо нової системи. Кияни були впевнені, що електронна черга спростить життя, і більше не доведеться бігати по садочках і домовлятися з керівниками ДНЗ. Але тепер, побачивши, що шанси потрапити до садку у вересні цього року - нульові - батьки почали нервувати та критикувати нову систему.

Післяслово. Після отримання відповіді від Департаменту освіти поки дива не сталося і "помилкових" дітей не прибрали з групи дитсадка. Деякі батьки стверджують, що Департамент освіти-райвно-дирекція ДНЗ - це замкнене коло, яке ніколи не розірвати. Мовляв, з КМДА можуть відповідати, що дітей зарахували помилково, а ось чи видалять їх зі списку групи - хтозна. Можна робити сотні запитів і навіть отримувати на них відповіді, але реальній ситуації це може не допомогти. Хотілося б сподіватися на краще, і якщо система запрацює і "помилкових" дітей приберуть зі списків групи, ми обов'язково вас повідомимо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme