До справи про заборону Меджлісу додали документи з 70-х

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму долучив до справи за позовом про заборону діяльності Меджлісу матеріали 40-річної давності

Про це у "Фейсбуці" повідомив присутній на засіданні  голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв, передає depo.ua.

"Для того щоб визнати Меджліс екстремістською організацією, долучають все, що має чи не має відношення до суті питання, яке розглядається, в тому числі, і матеріали 1978 року, коли не було ні Меджлісу кримськотатарського народу, а можливо, і самих обвинувачів, ну і, звичайно, була інша держава СРСР", – написав він.

Як повідомляє "Крим.Реалії", на суді розпочався розгляд другого тому справи.

"Судді вивчили сайт Меджлісу, його декларацію і скріншоти інформаційних повідомлень у мережі інтернет. Також на суді продемонстрували скріншот сторінки глави Меджлісу Рефата Чубарова у "Фейсбуці", де вказане число членів Меджлісу – 33 людини", - пише видання.

Також на засіданні 25 квітня суд долучив до справи рішення російського прокурора Криму Наталії Поклонської про припинення роботи Меджлісу.

У Криму за російською Конституцією півострова три державні мови: українська, російська і кримськотатарська.

Нагадаємо, 13 квітня призначений Кремлем прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила, що ухвалила рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова до рішення суду. 15 квітня в Криму пройшло чергове засідання суду за позовом про заборону Меджлісу, наступне засідання вирішили провести 25 квітня.

18 квітня Мін'юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких в цій країні зупинена "у зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності". Цей крок засудила Україна, низка міжнародних організацій та правозахисників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme