Чому з'являються темні кола під очима і що з ними робити

Темні кола під очима свідчать не лише про недосипання, кажуть дослідники

Переваги майже безволосого обличчя – очевидні. Відсутність рослинності означає меншу кількість паразитів, а відкриті ділянки шкіри дозволяють поту більш ефективно виконувати функцію охолодження, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Однак, попри те, що оголене обличчя сприяє кращому спілкуванню, оскільки ми можемо передавати наші емоції і почуття за допомогою міміки, воно також безпомилково видає, коли ми втомились або почуваємось недобре.

У більшості випадків поява мішків і темних кіл під очима не свідчить про будь-які серйозні проблеми зі здоров'ям. Але в статті 2007 року, опублікованій у "Журналі косметичної дерматології", бразильська дослідниця Фернанда Маганін Фрайтаг зазначає, що "хоча темні кола під очима зазвичай є в межах фізіологічної норми, більшість пацієнтів турбується через їхню появу і вважає, що вони суттєво погіршують якість життя".

Особливості стану шкіри, які можуть спричиняти емоційний стрес, варто досліджувати, навіть якщо вони не становлять загрози для здоров'я.

"Темні кола" або "мішки під очима" – звичайно, не медичні терміни. Їх використовують стосовно широкого кола явищ, які мають подібні зовнішні ознаки. Клінічний термін звучить "періорбітальна гіперпігментація", і оскільки ця проблема ніколи не була в пріоритеті у дерматологів, про неї відомо небагато.

Ми знаємо, приміром, що шкіра трохи нижче очей – особливо тонка і тому прозора. В результаті цього кровоносні судини під нею стають більш помітними, а колір шкіри – темнішим.

"Коли хтось скаржиться на темні кола під очима, я маю побачити цю людину, – пояснює Хейлі Гольдбах, штатна лікарка дерматологічного відділення при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. – Причин може бути декілька: темний пігмент під очима, особливості падіння світла на обличчя, судини під шкірою".

Щоб з'ясувати це питання, лікарка трохи відтягує шкіру в цій ділянці. Якщо її зовнішній вигляд погіршується, причиною потемніння є особливості судинної системи. Але якщо шкіра стає кращою, то проблема може полягати в її млявості.

На ринку косметологічних послуг пропонують креми для відбілювання шкіри, хімічний пілінг і навіть лазерну терапію. Кислоти, які застосуються в цих препаратах, отримують з грибів і з екстрактів соку грушевих дерев.

Інший спосіб – це різні ін'єкції під шкіру, які діють як наповнювачі. І звичайно ж – пластична хірургія. Один дослідник, приміром, впродовж двох місяців раз на тиждень робив підшкірні ін'єкції вуглекислого газу і навіть домігся деяких результатів.

Іноді також застосовують креми з вітаміном С. Деякі дерматологи вдаються до досить оригінальних методів, хоча їхня ефективність абсолютно не доведена – це сонцезахисні креми і окуляри з УФ-покриттям.

Дерматолог Рашмі Саркар, однак, підкреслює, що "навіть незначне покращення зовнішнього вигляду пацієнта може суттєво підвищити якість його життя".
Утім, доки вчені не відкриють нові способи боротьби з темними колами під очима, можна просто змінити своє ставлення до них і визнати, що вони надають нашому обличчю більш глибокодумного виразу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme