Чому полетіти на Меркурій легше, ніж виключити Глазьєва з українських академіків

Радник президента Росії, підозрюваний в скоєнні злочину проти миру Сергій Глазьєв досі залишається членом Національної академії наук України, бо нема можливості його виключити

Чому полетіти на Меркурій легше, ніж вик…

Бувають новини, після яких думаєш, що реформи в цій країні без кулемету не проведеш. Наприклад, інформація про те, що радник президента Росії Володимира Путіна, куратор "Новоросії" Сергій Глазьєв досі залишається членом Національної академії наук України.

Нагадаємо, він є іноземним членом НАНУ за спеціальністю "Теорія економічного розвитку". І крім цього - переговірником із терористами, одним з організаторів кримського "референдуму", організатором масових заворушень у Донецьку, Одесі та Харкові

Згідно з логікою, того Глазьєва мали б виключити з НАНУ і забути ще від початку агресії, бо одразу було зрозуміло, на чому він боці. Але це тільки з логікою, а згідно наукових правил позбутися цього російського кадру дуже важко.

Принаймні, так розповідають в НАН України. Журналісту depo.ua в прес-службі НАНУ повідомили, що членство в НАН України є довічним і до минулого року такої процедури як виключення взагалі в статуті не було. Тільки в травні 2016 року з'явився пункт про те, що " Дійсний член (академік), член-кореспондент та іноземний член НАН України може бути позбавлений свого статусу (виключений зі складу НАН України) за рішенням Загальних зборів НАН України:

– за власним бажанням – на підставі особистої заяви;

– у випадку неодноразового грубого порушення вимог Статуту НАН України або вчинення дій, які завдали значної шкоди авторитетові НАН України – на підставі подання відповідного відділення НАН України або Президії НАН України.

При позбавленні статусу членів НАН України (виключенні членів НАН
України з її складу) діють процедура та порядок голосування, передбачені
для їх обрання"

Формулювання чіткі, як вірші футуристів. Але в принципі, процедура з'явилася. От тільки вже вересень, а Глазьєв і нині член.

І знову ж таки, не все так просто – згідно статуту НАН, рішення про виключення можна провести тільки на загальних зборах, які проводяться раз на рік, в квітні.

Тобто ворог нашої країни Глазьєв буде членом Національної академії наук України ще мінімум півроку. І вигнати його раніше можливості нема.

Полетіти на Меркурій можливості нема.

Воскрешати людей можливості нема

Не старіти члени НАН ще засобу не винайшли

Ну і можливості для виключення Глазьєва нема. Це за складністю десь між воскресінням та польотом на Меркурій. Нерозв'язний науковий парадокс. 197 дійсних членів (академіків) із науковими ступенями, орденами та регаліями не можуть придумати механізм для виключення одного непутящого члена.

Сумнівно, що їм для цього розуму не вистачає. Скоріше бажання.

Особливо якщо згадати, що членом-кореспондентом НАН України залишається Микола Азаров, він там за спеціальністю… Ні, не українська філологія, "горна геофізика". Чкурнув цей "гірський троль" з України, з 2014 року в розшуку, навіть державною мовою розмовляти за чотири роки прем'єрства не навчився, але й досі член-кореспондент НАН України.

Скажіть будь ласка, за що іншим українським вченим така ганьба – бути академіками разом із Глазьєвим та Азаровим? 

Нагадаємо, ГПУ виклала у мережу записи переговорів радника російського президента Володимира Путіна Сергія Глазьєва з головними сепаратистами України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme