Чому ми в захваті від Нацгвардії України

Сьогодні відзначається День Національної гвардії України

Чому ми в захваті від Нацгвардії України…

До 2000 року день Нацгвардії відзнався 4 листопада, в день прийняття Верховною Радою в 1991 році року Закону "Про Національну гвардію України", але після перейменування Внутрішніх військ у Національну гвардію в 2015 році його почали відзначати 26 березня

Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і створене на базі Внутрішніх Військ.

Як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000, як військове формування з правоохоронними функціями в структурі МВД. 11 березня 2014, у зв'язку з подіями, що розгортались в Україні, в.о. президента України Турчинов звертається до Верховної Ради і вже в той самий день прийнято рішення відродити Національну Гвардію України.

Згідно закону загальна чисельність Національної гвардії України не перевищує 60 тисяч військовослужбовців, але в разі необхідності може бути збільшена відповідним законом.

В Нацгвардії купа функцій – від конвоювання злочинців до охорони громадської безпеки, але основна увага суспільства зосереджена наразі на підрозділах, які воюють в АТО. В липні 2014 року була сформована модернізована перша бригада оперативного призначення Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України нового типу з сучасним озброєнням.

5 квітня перший добровольчий батальйон оперативного призначення Нацгвардії склав присягу на вірність Україні. Півтисячі гвардійців віком від 18 до 55 років екстерном за три тижні пройшли спеціальну військову підготовку після чого були зараховані до резерву НГУ.

БАТАЛЬОН КУЛЬЧИЦЬКОГО

Вже 15 квітня Резервний батальйон оперативного призначення Національної Гвардії України, сформований з добровольців Самооборони Майдану, заступив на бойове чергування в район Ізюм-Слов'янськ. Його готував генерал-майор Сергій Кульчицький. Незабаром він приєднався до хлопців і більше місяця разом із колишніми майданiвцями.

Загинув 29 травня 2014 року вертоліт Мі-8, на якому знаходився Кульчицький та ще 6 військових та 6 співробітників колишнього спецпідрозділу МВС "Беркут", було збито терористами неподалік гори Карачун.

В липнi 2014 року з солдатiв 1-го та 2-го резервних батальйонів НГУ сформували батальйон оперативного призначення імені генерала Сергія Кульчицького.

В серпні-вересні, солдати батальйону імені Кульчицького служили на блокпостах під Дебальцевим.

12 грудня, в районі Попасної, Луганська область, бійці батальйону імені Кульчицького затримали легковий автомобіль, в якому у схові перевозили один мільйон гривень.

26 грудня, оперативна група батальйону імені Кульчицького затримала мешканку Донецької області за підозрою в участі в незаконних збройних формуваннях "ДНР". Раніше, вона організовувала так званий референдум на Донбасі. Були вилучені: граната РГД-5, інше бойове спорядження, агітаційні листівки.

ДОНБАС

Навесні 2014 року з'являється і 2-й батальйон спеціального призначення "Донбас" (не плутати з 46-м батальйоном спецпризначення "Донбас-Україна" ЗСУ).

"Донбас" було сформовано у квітні-травні 2014 року з добровольців, як підрозділ громадсько-територіальної оборони, щоб забезпечити діяльність органів державної влади на території Донецької та Луганської областей. Першим місцем початку бойового шляху батальйону було Новопідгородне. Очолив батальйон загадковий чоловік у балаклаві, що назвався Семеном Семенченком. Дуже швидко він став для українців культовою персоною.

У квітні 2014 року Семенченко (тоді було відомо, що він підприємець, майданівець та громадський активіст) на своїй сторінці у "Фейсбуці" оголосив про збір коштів та запис добровольців до батальйону територіального захисту Донецької області під назвою — "Донбас" і через місяць командування батальйону пристало на на пропозицію МВД включити 1-у роту "Донбасу" до складу Нацгвардії з формуванням на її базі підрозділу спеціального призначення. Основними напрямками діяльності батальйону мали бути проведення розвідувальних, протидиверсійних, штурмових операцій, а також посилення охорони державного кордону України на сході від диверсійних і терористичних груп. Штатна чисельність резервного батальйону НГУ — 460 осіб

23 червня 2014 року 640 бійців батальйону "Донбас" на тренувальній базі у селі Нові Петрівці склали присягу на вірність українському народу. Після цього батальйон вирушив у зону проведення АТО.

15 травня 2014 року батальйон звільнив райвідділ міліції у Великій Новосільці від лояльної терористам міліції.

23 травня 2014 року батальйон потрапив у засідку російських терористів під Карлівкою. Частині бійців вдалось вирватись з оточення та дістатись до блокпосту українських військових поблизу міста Покровськ, 5 чоловік загинуло.

4 липня 2014 року бійці батальйону у складі сил АТО брали участь у звільненні від терористів міста Миколаївка Донецької області. 5 липня розвідувальна рота батальйону брала участь у звільненні від терористів міста Костянтинівка Донецької області. 6 липня бійці батальйону разом з іншими підрозділами сил АТО здійснили розвідку боєм у селі Карлівка поблизу Донецька з метою виявлення вогневих позицій терористів. Унаслідок операції терористів було знищено артилерією великого калібру та установками залпового вогню "Град", втрат зазнали також частини терористів з батальйону "Сєвєр".

21 липня за участю підрозділів ЗСУ було звільнено Піски. 22 липня звільнено Попасну. 24 липня - Лисичанськ.

18 серпня 2014 бійці батальйону з важкими боями увійшли до Іловайська та вибили терористів з частини міста. Східну частину Іловайська було взято під контроль, організовано зачистку, у ході якої знищено 3 блокпости та 4 вогневі точки терористів. До ранку 19 серпня більшу частину території міста було взято під контроль силами АТО. Станом на 22 годину 19 серпня після важкого бою батальйон зазнав втрат під Іловайськом та змушений був відійти з поля бою

У сутичках за Іловайськ ворогові протистоять батальйони "Дніпро", "Донбас", "Азов", "Шахтарськ" за підтримки армійських частин 17-ї дніпропетровської танкової, 93-ї дніпропетровської механізованої та 51-ї волинської бригад.

А потім був котел.

28 серпня українські війська потрапили в оточення, Бійців в Іловайську почали методично розстрілювати з РСЗВ "Град" та "Ураган". Потім противник створить так званий гуманітарний коридор, і російська артилерія розстріляла беззбройних хлопців.

13 січня друга штурмова рота відправилась у Луганську область. 27 січня року перша рота достроково повернулася в АТО на допомогу побратимам. Починаючи із середини лютого бійці батальйону "Донбас" тримали позиції на Луганському і Маріупольському напрямках (селище Широкіне).

Наразі можна по різному ставитися до Семена Семенченка та його заяв, а хлопці з "Донбасу" – герої, в тому нема сумнівів. Сильні, вперті, звиклі до тяжкої праці, вони воюють в АТО і досі і є символом самого Донбасу

АЗОВ

Полк "Азов" — окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, базується в Маріуполі. Початок батальйону покладено 4 травня під час наради депутатів Маріупольської міської ради. На зустрічі було вирішено об'єднати дві групи - активістів Автомайдана і націоналістів, також до складу батальйону увійшли київські ультрас.

В річницю звільнення Маріуполя від проросійських сепаратистів командир полку Андрій Білецький повідомив про реорганізацію полку Азов у окрему бригаду спеціального призначення. Штат новоствореної бригади буде доведений до 2,5 тисяч військових. Теперішній штат полку не дозволяє задовольнити місцем усіх добровольців.

Безпосередню участь в бойових діях батальйон розпочав на початку травня 2014 року на околицях Маріуполя.

9 травня бійці батальйону "Азов" прибули на виклик начальника міліції Маріуполя з метою участі у визволенні від терористів захопленої будівлі міського відділу міліції у Маріуполі.

12 червня бійцями батальйону у Маріуполі був затриманий один з ватажків терористів "ДНР" Олександр Фоменко.

13 червня "Азов" за підтримки частин Національної гвардії, батальйону "Дніпро-1" та Збройних сил України звільнив Маріуполь від бойовиків.

23 травня "Азов" очистив виконавчий комітет Торезької міської ради Донецької області від бойовиків.

26 травня 2014 батальйон "Азов", разом з бійцями батальйону "Україна", взяли штурмом перевалочну базу терористів та російських бойовиків, облаштовану на дачі Олександра Януковича у селищі Урзуф. Під час штурму частину терористів було ліквідовано, частину затримано, під час огляду приміщень виявлено великий арсенал стрілецької зброї та готівку

10 лютого 2015 року полком було визволено 5 населених пунктів на схід від Маріуполя: Павлопіль, Комінтернове, Бердянське, Широкине та Лебединське

Бійців "Азову" також називають "чорними чоловічками". У полку дуже жорстко ставляться до паління та вживання алкоголю.

ЗНЯЛИ В НАЦГВАРДИЮ

В липні 2014, завдяки роспропаганді, народився безсмертний мем "Снимите меня в Нацгвардію". Все почалося з допису журналістки "Росія 24", в якому вона стверджувала, що хлопців знімають з автобусів і потягів і відправляють в Національну гвардію.

У відповідь українці флешмоб: під постом журналістки з'явилися тисячі дотепних коментарів.

До флешмобу пізніше приєдналася і сама Нацгвардія.

"Увага! Важливе оголошення! У зв'язку з поширенням інформації про те, що Нацгвардія знімає людей з поїздів в Нацгвардію, заявляємо, що в нас закінчуються знімачі людей з потягів і ми оголошуємо новий набір. А також просимо всіх громадян самих зніматися в Національну гвардію. Репост! " - опублікували відповідь на сторінці Нацгвардії у "Фейсбуці"

Також на сторінці виклали фото поїзда "Київ-Нацгвардія" з поясненням, що "Укрзалізниця" відкрила новий рейс "на прохання Нацгвардії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme