Життя

Чому "Бориспіль" має стати аеропортом імені Шевченка

Малевич, Сикорський, Мазепа чи... Шевченко? Нова назва для столичного аеропорту "Бориспіль" стала гарячою темою для обговорень

02 липня 2016, 20:00

Чому  "Бориспіль" має стати аеропортом імені Шевченка

Наразі на сайті Мінінфраструктури стартував конкурс на нову назву для столичного аеропорту "Бориспіль". Аеропорт пропонують назвати на честь п’яти видатних українських діячів – гетьмана Івана Мазепи, художника Казиміра Малевича, інженера Ігоря Сікорського, авіаконструктора Олега Антонова та поета Павла Чубинського.

Чому  "Бориспіль" має стати аеропортом імені Шевченка - фото 1

Варіанти з Малевичем і Сікорським у Мережі вважають найвірогіднішими, хоча згідні з таким вибором далеко не всі. Мовляв, за традицією аеропорт має носити ім'я "славетного" державного мужа, а художник, навіть такий культовий як Малевич, це якось несерйозно.

Що ж до Сікорського – його ім'ям не так давно вже назвали аеропорт "Київ". Тож назвати ще один можна хіба що заради стьобу над туристами, кількох курйозних публікацій у світових ЗМІ і здивованих відгуків на форумах. Ну, і звісно, заради кількох тисяч доларів на рік, які заплатять гості України за нові квитки, в останню мить усвідомивши, що переплутали Сікориських і приїхали не туди.

Звичайно ж, називати аеропорт на честь національних авторитетів з державних діячів вважається більш традиційним. Як відомо, один з аеропортів Стамбула носить ім'я Мустафи Кемаля Ататюрка, в Парижі – Шарля де Голля, у Вашингтоні – держсекретаря Джона Даллеса, у Празі – Вацлава Гавела, у Тель-Авіві – Давида Бен-Гуріона.

Серед запропонованих варіантів є ім'я Івана Мазепи, якого українці шанують за спробу звільнити Україну з-під російського гніту. Втім, спроба виявилася невдалою.

Тих, хто старався і програв, прийнято пам’ятати і цінувати, але вшановувати на кожному кроці – це занадто. Тим паче, що чимало політологів і громадських діячів невпинно твердять, що Україні час розпрощатися з образом жертви і заявити про себе як про потужну державу.

Що ж до Малевича, чимало представників української інтелігенції одностайно за цей варіант. Адже донедавна не кожен українець знав, що легендарний автор "Чорного квадрату" народився і провів юність у Києві. А зараз – чудовий шанс нагадати світові про українське походження генія.

Тим паче, як виявляється, мистецька назва повітряних воріт не буде українським ноу-хау. Більше того, варіант художницького чи то письменницького неймінгу у світі не менш поширений, ніж політичний.

Так, аеропорт у передмісті Рима нарекли ім'ям Леонардо да Вінчі, у Ліверпулі – Джона Леннона, в Ліоні – Антуана де Сента-Екзюпері, у Ріміні – Федеріко Фелліні, у Будапешті – Ференца Ліста.

Але і тут скептики несхвально крутять головами: мовляв, Малевич, звісно, не український, але – поляк. І піди втовкмач, що сам художник вважав себе українцем і писав саме нашу національність під час переписів населення. Обов'язково ж скажуть, що в Україні навіть картин Малевича відшукається одна або дві, решта - за кордоном. 

Здається, за таких вагань залишається зітхнути і обрати шлях найменшого спротиву, зробивши "Бориспіль" аеропортом ім. Тараса Шевченка, Лесі Українки чи то Івана Франка. Так, як називається в Україні левова кількість вулиць, парків, громадських центрів. Щоб маякнути своєму світу: національна пам'ять і самосвідомість у киян бідна, а далі своїх кількох загально визнаних кумирів ми дивитися не ризикуємо.

Або ж залишити аеропорт "Борисполем", доки на думку не спаде варіант, який підійде всім. Тим паче, назва нейтральна і нікого не дратує. А за той час може і в нас з'являться свої де Голлі. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Loading...
Loading...