Чому бійцям АТО не можна возити варення

Часом бажання українців забезпечити бійців АТО не найнеобхіднішим, а варенням, суші та піцею, може зашкодити

Чому бійцям АТО не можна возити варення…

Такої думки дотримуються деякі відомі волонтери. Журналісти depo.ua дізнавалися, чим варення може зашкодити АТО.

Днями відомий київський волонтер родом з Донецька Тім Златкін опублікував на своїй сторінці у "Фейсбуці" емоційний допис з закликом не возити бійцям АТО варення. Особливо в скляній тарі

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 1


"Скло небезпечне, бо воно б'ється і осколками можна поранитися. А в умовах бойових дій усіляке трапляється", - пояснює він.

Не рекомендує Тимофій возити в зону АТО наїдки, на приклад, піцу та суші. Не тому, що вони швидко псуються, а тому що така надмірна увага розбещує бійців.

"І потім починаються завищенні запити, якісь дивні замовлення, - розповідає він журналісту depo.ua. – Тож не треба хлопців зайве балувати. Ще не треба возити оптику, тепловізори тим, хто цього не потребує, нема сенсу привозити нову елітну форму бійцям, які через місяць йдуть на ротацію чи на дембель. Інакше виходить так, що колосальний людський ресурс йде в нікуди".

Інший відомий волонтер Юрій Мисягін з Дніпропетровська впевнений, що справа не в варенні, а в аватарах, яким взагалі нічого возити не треба.

"Варення сприймається не як їжа, а як теплий привіт з дому, - каже він. - У бійців цукру повно, Міноборони видає, тож пияки і так собі можуть зварити питво бажанням. Місцеві самогон женуть і продають недорого. Я б взагалі не радив передавати в АТО харчі, бо в їжі там нестачі нема. Є крупи, овочі, булочки, вершкове масло, консерви, тушівка, нормальний сир, м'ясо, ковбаса. МО тепер навіть сало видає!! Нам інколи приносять сгущене молоко в штаб, а бійці його не беруть. Коротше кажучи, харчі купляти бійцям не треба, це марно витрачені гроші, а якщо десь підрозділ голодний це виключно про…б служби забезпечення ".

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 2

Що дійсно треба бійцям, каже Юрій, так це змінний одяг, тому що війна наразі окопна, "хлопці як кроти сидять у землі", а прати їм зазвичай нема де. Крім того, можливо ще знадобиться взуття:

"Берці, що їх видає МО, гарної якості, вони не в яке порівняння не йдуть з тим дубовим черевиком, який був у нас до війни. Але вони демісезонні і як вести себе будуть влітку - незрозуміло. Може знову, як в тому році, доведеться військові кросівки возити в АТО", - пояснює волонтер.

З дрібниць, постійно потрібні кава та чай в стіках, ну і, звісно, солодощі.

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 3

Тим, хто хоче допомогти бійцям Мисягін радить витрачатися не на наїдки, а на те, що конче потрібне в АТО, але не купується Міністерством оборони: оптику, планшети і військові програми для коригування вогню по противнику, а також ноутбуки та принтери. Останні не бойові прилади потрібні, щоб роздруковувати купу листів, рапортів та довідок, що їх тепер командування вимагає з будь-якого приводу. Причому, саме в надрукованому вигляді. Якщо принтер зламався, підрозділ має грандіозний клопіт.

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 2

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 3


Потрібні прилади нічного бачення і перископи, завдяки яким можна спостерігати за ворогом з окопу. Потрібні глушителі та обвіси (приклади та сошки) на кулемети ДШК. Справа в тому, що без глушителя всім, хто знаходиться поряд з працюючим ДШК, потрібні навушники, а без обвісів з нього не можна працювати "з землі". Глушитель коштує близько 2 тисяч гривень, обвіси – так само.

Київський волонтер"Річард Горда не радить купляти бійцям картоплю, бо її й так дуже багато.

"Тільки, якщо комбат не підтвердить, що овочі псуються, або в такому стані, що й свині їсти не будуть . Не треба відправляти швидкопсувні продукти, таблетки серії "А" (ті, з яких можна приготувати наркотик, бо наркоманів в зоні АТО чимало), м'ясо (тільки при підтвердженні, що м'яса немає). І навпаки, дуже велика потреба в вологих серветках на нульовці (самий край передової, - ред), змінному одязі, цигарках та зовнішніх акумуляторах для тепловізорів", - розповідає він.

Крім цього, Златкін та Горда кажуть, що одяг для бійців не варто прати звичайними пральними порошками, бо вони містять фосфор і бійці "світитимуться" в приладах нічного бачення. Про це також раніше повідомляли depo.ua дівчата з волонтерської групи " В'язані речі для бійців АТО". Очільниця групи Лариса Степанушко радить прати речі для бійців господарчим милом.

Хоча питання про прання дискусійне: Златкін каже, що в господарчому милі теж є фосфати, а Юрій Мисягін запевняє, що відомості про одяг, що світиться в приладах нічного бачення не підтверджені.

ПРОТИЛЕЖНА ДУМКА

Київський волонтер Анатолій Опанасюк та Армен Шахарьянц з Яготина кажуть, що скласти перелік того, що краще не возити бійцям, дуже складно, тому що потреби в підрозділів різні за потребами і за забезбеченням.

"За великим рахунком у нас армія і сита і одягнена і тому потрібно моніторити кожний підрозділ. Наприклад, ще тиждень тому картоплі не просили, а тепер скаржаться, що вона від МО вся чорна, їсти неможливо. І зараз все просять картоплі. Вона у нас прекрасна, своя - від народу, - пояснює Шахарьянц. - Головне - не везіть зайвого, прикро коли люди відривають від себе останнє, а солдат харчами перебирає. Везіть м'ячі, гантелі, гирі, гітари, шашки, шахи, нарди, книги - все, чим можна зайняти солдата, що б погані думки в голову не просилися".

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 4

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 7

Чому бійцям АТО неможна возити варення - фото 8

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme