Чи є українська альтернатива ВКонтакте: Як ми тестували соцмережі

Після рішення влади заборонити надавати доступ до російських соцмереж ВКонтакте і "Одноклассники" у мережі активно шарять інформацію про українські соцмережі

Чи є українська альтернатива ВКонтакте:…

Depo.ua спробував потестити запропоновані ресурси і з'ясувати, наскільки зручно і цікаво ними користуватися.

Ц.укр

Соцмережа хизується тим, що працює з 2014 року.

Кирилічний домен зразу насторожує – навряд чи аудиторія вийде за межі однієї країни.

При реєстрації соцмережа пропонує автоматично перенести всю інформацію з ВКонтакте, або заповнити профіль вручну.

На цій стадії стикаємося з незрозумілим - система звертається до користувача російською.

"Ваша страница не подтверждена. Просим перейти в настройки и внести свой код...", - пишуть у мережі з ну дуже патріотичним доменом.

Просять стандартної процедури - відкрити вказаний поштовий ящик і скопіювати з листа код підтвердження. Втім, лист не надходить, а при спробі перейти у розділ "Помощь" система безнадійно зависає.

Висновок: Засновники мережі, схоже, геть про неї забули. Або ж готуються до глобальних змін.

UkrOpen

Назва у мережі доволі адекватна, вуха не ріже.

На стартовій сторінці користувачів запевняють, що перед ними унікальний продукт, а не калька з популярних соцмереж. Між вкладками перехід наразі доволі повільний, що дратує.

За подіями адміністратори стежать - вказують, що поштові адреси mail.ru і yandex.ru для реєстрації не підходять (про yandex.ua, до речі, забули).

Музика тут додається до створених користувачем альбомів. Шукаємо, наприклад, гурт Kozak System. Кілька пісень є, але не те, щоб багато. Більшість треків додано самою адміністрацією.

З західними виконавцями - скрутніше. Треків Мадонни тут є всього чотири, Кетті Перрі - вісім. Російської музики, навіть створеної опозиціонерами, немає. Наприклад, ми не знайшли пісень ані Земфіри, ані Гребенщикова.

Аби знайти друзів, натискаємо на вкладку "Пошук". При цьому сторінка постійно збивається і намагається перейти до попередніх результатів.

У Києві, наприклад, знаходимо аж дві сторінки Іванів.

Натиснувши на вкладку "Новини", отримуємо російськомовну стрічку.

Ситуація зі спільнотами трохи краща. За запитом "Україна" отримуємо одразу кілька груп. У найпопулярнішій - "Планета Україна" - 461 учасник. Оновлюється спільнота регулярно.

За запитами "аніме", "покемон", "кіно" результатів жодних. За словом "Музика" видає кілька не надто популярних сторінок. Втім, зручно, що новини спільнот і друзів тут можна дивитися окремо.

Фото завантажується доволі легко.

Висновок: Життя у мережі не те що, кипить, але жевріє. Аби дати розкрутити ресурс, адміністраторам треба місяцями працювати над контентом і швидкістю.

До речі, доки ми її тестили, з'явилося повідомлення, що мережа переїжджає на більш потужний сервер. Мабуть, готується до шаленого напливу народу з ВКонтакте.

UkrFace

Вже на стадії реєстрації тут виникають, м'яко кажучи, перепони.

Ура! З другої спроби усе вдається.

До речі, слоган мережі - "Разом до перемоги". При цьому адміністратори інколи говорять з користувачем російською. От, переклали одне слово, і в тому помилилися.

До речі, поки ми робили прінт-скрін, система так і не перешла до наступного кроку.

Висновок: Мабуть, зайвий.

Українці

При реєстрації є цікаві моменти. Наприклад, мережа пропонує описати, чому ви вважаєте себе українцем.

Є графа "Опитування", щоправда, у голосуванні беруть участь щонайбільше 12 людей.

Якщо натиснути на вкладці "Українці", побачимо, що у мережі близько 15 тис. користувачів. На сторінках - мінімальна інформація, у кращому випадку - є фото.

У групах відкриваються акаунти українських компаній - обговорення на них, як правило, не ведеться. Та й як шукати потрібну спільноту, незрозуміло.

У вкладці "Новини" читаємо про нових користувачів та їхні дії - новачків у соцмережі чимало.

Висновок: Ніби працює без глюків, але принад для користувачів немає.

Раніше більш-менш відомі мережі WeUa і Vreale теж наразі реконструкції, тож сформувати думку нереально.

Всі тут

На титульній сторінці - родина у вишиванках. "Файна і Патріотична", - описують ресурс адміни.

Більше скидається на сайт не надто амбітного фольклорного ансамблю, ніж на ресурс, який хоче залучити мільйони користувачів.

Хотіли б побачити, як сюди масово переходить молодь, але навіть наша уява в цьому безсила.

Зате тут детально пояснюють, як оновлювати фото профілю і обкладинки. До речі, зробити це можна за допомогою веб-камери.

Хоча ми вказали лише місто, вік і ім'я, система вже рекомендує друзів. Цікаво, звідки знає...

Для пошуку музики тут пропонують обрати потрібний жанр, але акцентують, що сервіс тимчасовий, а потім мережу інтегрують з SoundCloud.

Ідея, може, і гарна, але насправді музики немає і зараз. Кілька треків можна знайти у категорії "українська естрадна" - наприклад, пісні Арсена Мірзояна, Кіше та Ірини Федишин.

У вкладці "Відео" - здебільшого реклама групи. Виглядає вона, до речі, ось так:

Висновок: Засновники спробували продумати про зручну рубрикацію, але ідеї не реалізували. До того ж, вміння бути сучасними розробникам явно бракує.

Тож в цілому здається, що з деяких ресурсів можна було б зробити щось нормальне, якби засновники не забили на світові тренди і потреби аудиторії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme