Через зміни клімату авіаперельоти стануть довшими

Літаки, що літають з Європи в Америку, будуть проводити в повітрі до 2000 додаткових годин щорічно

Це буде пов'язано з посиленням повітряних потоків над Атлантикою, викликаним змінами клімату, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

За даними дослідження, опублікованого в журналі Environmental Research Letters, швидкість зимових вітрів на шляху між Лондоном та Нью-Йорком збільшиться на 15% (з 77 до 89 км/год). Посилення вітрів буде спостерігатися і в інші сезони.

Таким чином, рейси в Нью-Йорк, швидше за все, будуть займати понад 7 годин, а їх затримки стануть більш частим явищем. У той же час перельоти в Лондон будуть займати близько 5 годин 20 хвилин. Пол Вільямс, автор дослідження з Університету Рідінга (Великобританія), зазначає, що такі зміни відбудуться і на інших напрямках. Наприклад, на маршрутах Нью-Йорк-Лос-Анджелес або Сідней-Сан-Паулу.

Збільшення тривалості перельотів відчують не тільки пасажири літаків. Це також призведе до підвищення витрат на пальне. Щорічно трансатлантичні перельоти будуть вимагати додаткові мільйони. Крім того, щорічний обсяг викидів СО2 зросте на 70 мільйонів кг.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя