Британські вчені роблять перші кроки у створенні мантії-невидимки

Вчені з Лондонського університету королеви Марії (QMUL) створили матеріал на основі наночастинок, який дозволяє приховувати опуклі об’єкти

Таким чином британські вчені знову продемонстрували дива науки, втіливши в життя ідею мантії-невидимки Джоан Роулінг, по

Винахід фахівців являє собою екран, що складається з семи шарів наночастинок. При цьому особлива структура і будова матеріалу дозволяють змінювати і трансформувати не тільки промені світла, але й інші види електромагнітного випромінювання, спрямовані на нього.

“Проект заснований на трансформації оптики, концепція якого криється за ідеєю мантії-невидимки, – коментує співавтор проекту і професор школи електронної інженерії та комп’ютерних наук QMUL Янг Хао. – Попередні дослідження дозволили виявити, що цей метод працює на одній частоті. Проте вже зараз ми можемо продемонструвати його роботу в більшому діапазоні частот, що робить застосування цього методу корисним у різних сферах технічних винаходів, наприклад, при розробці нано-антен або ж використання в авіаційно-космічній промисловості”.

“Плащ-невидимка” дозволяє пропускати хвилі через об’ємний об’єкт, покритий матеріалом, перетворюючи опуклу поверхню на площину, не розсіюючи їх.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme