Британські вчені дослідили зміни фауни в Чорнобилі

Зона відчуження в найближчі роки може стати унікальним заповідником

Міжнародна група вчених на чолі з професором Джимом Смітом з університету Портсмута провели дослідження, яке демонструє унікальні зміни флори і фауни в Чорнобилі.

Згідно звіту, опублікованому в науковому журналі Current Biology, за 30 років після страшної ядерної катастрофи зона відчуження перетворилася на заповідник, в якому можна зустріти вовків, оленів, горностаїв, кабанів і лосів. Про це повідомляє The Guardian.

Вчені дійшли висновку, що багатство і різноманітність флори і фауни в Чорнобилі свідчить про те, що присутність людей на тій чи іншій території є більш руйнівним для дикої природи, ніж радіоактивне забруднення.

За даними фахівців, незважаючи на небезпечне сусідство з ядерним реактором, природа в Чорнобилі процвітає. Крім того, тут спостерігається активне розмноження, як звичайних, так і рідкісних видів тварин.

«Нові дані дозволяють рухатися далі і досліджувати наслідки радіаційних аварій і забруднень. Я всіляко підтримую своїх колег у прагненні глибше вивчати життя, яке утворилося на цій території. Результати нашого дослідження не говорять про те, що радіація надає позитивний вплив на дику природу, а лише демонструє, якою руйнівною для неї є людина. Вкрай сумно визнавати, що люди - гірші вороги дикої природи. Після того, як люди покинули цей регіон, природа тут буквально розцвіла навіть незважаючи на гіршу ядерну катастрофу в світі», - говорить професор Сміт.

Більше новин читайте на Життя.Depo.ua.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme