Британські біологи отримали живі зародки з незапліднених яйцеклітин

У Великій Британії біологи з Університету Бата змогли отримати живі зародки з незапліднених яйцеклітин мишей

Стаття вчених опублікована в журналі Nature Communications, передає depo.ua.

Зазначається, що такий розвиток організму називається партеногенетичним, проте багато ембріонів зазвичай гинуть, оскільки для їх нормального функціонування потрібні гени, що містяться в сперматозоїдах.

Партеногенез також носить назву "незайманого розмноження", оскільки організм — партеногенота — в цьому випадку формується з яйцеклітини без участі самця. Щоб поліпшити життєздатність таких ембріонів, біохіміки розробили метод введення сперми в партеногеноту миші. Їм вдалося підвищити ймовірність успішного розвитку зародків у здорових тварин до 24%.

Довгий час вважалося, що тільки яйцеклітина, отримуючи генетичну інформацію з чоловічої статевої клітини, здатна розвинутися в повноцінний організм. Однак тепер доведено, що роль жіночої статевої клітини може також взяти на себе будь-яка клітина партеногеноти.

За словами вчених, результати дослідження допоможуть знайти нові джерела для ембріональних стовбурових клітин. Партеногеноти вважаються нежиттєздатними, тому це дозволить обійти етичні бар'єри, що виникають при дослідженнях з нормальними зародками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme