Українці підтримують поступки влади заради припинення війни - опитування

Третина українців у віці старше 16 років переконані, що заради припинення кровопролиття на Донбасі українська влада повинна піти на будь-які поступки

Українці підтримують поступки влади зара…

Ще майже третина вважає, що переговори можливі, на окремі поступки можна піти, якщо це доцільно, такі результати дослідження, яке провела GfK Ukraine у лютому 2015 року, передає depo.ua.

Відповідаючи на запитання «Чи погодилися б ви, щоб українська влада пішла на поступки заради припинення війни на Донбасі?», третина респондентів у віці старше 16 років (32%) сказала, що владі потрібно йти на всі необхідні поступки, щоб припинити кровопролиття.

29% опитаних переконані, що переговори можливі, на окремі поступки можна піти, якщо це доцільно. 21% респондентів вважають, що влада не повинна йти на жодні поступки, а їй потрібно мобілізувати населення, домагатися допомоги Заходу і звільняти Донбас військовим шляхом. Одночасно 18% не змогли дати відповідь на це запитання.

Щодо регіонального розподілу, то серед жителів Києва та центрального регіону домінує думка, що переговори можливі, на окремі поступки можна піти, якщо це доцільно (цей варіант обрали 44% киян і 36% представників центрального регіону).

Варіант відповіді «Владі не потрібно йти на жодні поступки, а мобілізувати населення, домагатися допомоги Заходу і звільняти Донбас військовим шляхом» є найпоширенішим у північному та західному регіонах (42% і 34% відповідно).

Одночасно жителі Півдня і Сходу наполягають на тому, що владі потрібно йти на всі необхідні поступки, щоб припинити кровопролиття (44% і 54%).

Щодо поступок, на які слід піти українській владі, щоб припинити війну на Донбасі, 21% респондентів підтримують надання територіям, контрольованим «ДНР» і «ЛНР», особливого статусу на певний період з частковим контролем з боку Києва (як зафіксовано в Мінських угодах) . Другою і третьою за популярністю відповідями є визнання російської мови другою державною на всій території України із закріпленням цього в Конституції (12%) і відмова від наміру вступити в НАТО і закріплення нейтральності України в Конституції (11%).

Зауважимо, що під час дослідження було опитано 1000 осіб у віці від 16 років і старше у всіх областях України (включно з Києвом), крім Криму. У Донецькій і Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, які контролюються Україною.

Як повідомляв depo.ua, британські аналітики констатують, що російські військові почали брати участь у війні на Сході України 14 липня 2014 року. Цього дня на територію країни увійшли шість розвідувальних команд, а саме: 2-а бригада спецназу, 10-а бригада спецназу, група 45-го гвардійського полку спецназу ВДВ, 173-а окрема гвардійська розвідувальна рота, розвідувальний батальйон 9-ї мотострілецької бригади, розвідувальний батальйон 18-ї мотострілецької бригади. А з 11 серпня у війні в Україні вже повноцінно брали участь десять російських тактичних угруповань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme