Аваков розповів про новації та переваги для українців від нових ID-паспортів

Перша ID-карта, яка буде видаватися замість паспорта, згідно з прийнятим напередодні законом, буде безкоштовною

Аваков розповів про новації та переваги…

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua.

Він наголосив, що ухвалення закону щодо ID-паспортів вкрай важливе для надання Україні безвізового режиму.

"Вчора, під вечір Верховна Рада прийняла Закон зі складною назвою "Про Єдиний державний демографічній реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її Спеціальний статус".

Що це і навіщо?

Якщо коротко - цей закон ще на крок наблизив нас до безвізового режиму з ЕС. Власне, без прийняття цього Закону України безвізовий в'їзд наших громадян неможливий в принципі.

Чому введення внутрішньогромадянських паспортів нового типу впливає на рішення ЄС? Тому що ця система дозволить належним чином формувати Єдиний державний демографічний реєстр, в якому вся інформація про видані громадянину документи буде зведена в загальну базу даних для повної ідентифікації особи, оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, що посвідчує особу, реєстрації місця проживання або місця перебування.

До сьогоднішнього дня можна було використовувати неузгодженість баз даних по внутрішніх (на паперових носіях) і закордонний (електронної) паспортах кримінальним чином - наприклад, оформляти закордонний паспорт по вкраденому внутрішньому тощо.

Єдиний державний демографічний реєстр - одна з умов надання Україні безвізового режиму", - пояснив Аваков.

Міністр також детальніше розповів, які можливості може надати українцям паспорт нового зразка.

Він зазначив, що Закон 3224 відкриває можливість для всіх громадян України замість внутрішньогромадянського паспорта старого зразка (книжечки) отримувати ID-карти, які з січня нинішнього року видавалися тільки 16-річним українцям.

ID-карти, що засвідчують особу, тепер отримуватимуть всі громадяни, починаючи з 14 років.

З цього ж віку на чіп паспорта будуть записуватися в цифровому вигляді відбитки пальців - при отриманні внутрішнього документа за бажанням, при оформленні закордонного паспорта - обов'язково.

Перша ID-карта 14-річним буде оформлятися безкоштовно.

На чіп документа буде записуватися цифровий підпис громадянина - закон визначає, що відкриття ЕЦП буде безкоштовним.

Аваков також звернув увагу на ще кілька принципових новацій закону 3224.

місцеві ради отримали право самостійно визначати категорії громадян, які звільняються від оплати адмінпослуг за оформлення паспорта - наприклад, учасники АТО, діти-сироти і т.д.;

вони ж тепер мають можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа;

нові паспорти набагато краще захищені як від підробки, так (за рахунок чіпа і Єдиного реєстру) від несанкціонованого використання.

Аваков наголосив, що тепер оформляти і видавати внутрішньогромадянські і закордонні паспорти будуть надавати і ЦНАП (Центри Надання Адміністративних Послуг) і відділення ДМСУ, що істотно розширить охоплення населення, знизить черги і, відповідно, прибере корупційну годівницю.

"Міграційна служба в обох випадках стає бек офісом - за нею залишається віддалене підтвердження інформації в Єдиному реєстрі", - зазначив міністр.

"Наші опоненти критикують новий закон, мовляв, перехід на ID-карти це занадто дорого, вимагає закупівлі спеціального обладнання, навчання персоналу ... Так, це дорого. Але! Якщо ми зараз не зробимо цю технологічну революцію, ми підтягнемося до сучасного світу - ми ризикуємо відстати назавжди! ... ID-карти - це серйозна і потрібна інвестиція в майбутнє! Я радий, що нас почули і підтримали депутати!
Крок за кроком і однією командою - ми творимо Європейську Україну", - написав Аваков.

Нагадаємо, вчора, 14 липня, Верховна Рада схвалила законопроект №3224 про внесення змін до деяких законів, спрямованих на лібералізацію візового режиму для України, щодо документів, які підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. За відповідне рішення проголосували 226 депутатів. 

Згідно з документом, оформлення паспортів буде здійснюватися з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб.

Законом визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. В даний час відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згодою власника. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згодою власника.

Згідно із законом, зобов'язаний отримати паспорт буде кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлятися на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовами.

В законі прописаний порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

З законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер не може вилучатися закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон у визначених випадках.

Уточнюється визначення "безконтактного електронного носія". Законом встановлена вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, прийнятий парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme