6 тис. грн для військових: Як Порошенкові стримати слово

Президент України Петро Порошенко пообіцяв підвищити мінімальну заробітну платню військовослужбовця до 6 тис. 133 грн. Але чи реально президенту виконати "смачну" обіцянку, залишається під питанням

6 тис. грн для військових: Як Порошенков…

Вчора в інтерв’ю українським телеканалам президент наголосив: мінімальна заробітна платня військових буде не нижчою, ніж мінімальна ставка поліцейського.

"Нещодавно було оприлюднено інформацію про те, що мінімальна заробітна плата поліцейського буде складати 6 тис. 133 грн. Я наголошую та наполягаю: грошове забезпечення захисника вітчизни буде не меншим, ніж ці 6 тис. 133 грн. Кошти ми знайдемо, щоб ця позиція була захищена та забезпечена", - зазначив Порошенко.

Під час підведення підсумків тижня про збільшення видатків на оборону сказав і прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. За його словами, у 2016 році фінансування армії зросте з 90 млрд до 100 млрд грн.

А от головнокомандувач ВСУ, генерал Віктор Муженко зробив більш щедрий анонс, озвучивши плани збільшити забезпечення військовослужбовців з 14 до 30 млрд грн.

Звісно, плани високопосадовців видаються своєчасними – наразі, захищаючи країну, військові і справді мають вельми скромну зарплатню.

"Солдати отримують приблизно від 2,5 до 3,5 тис грн. В АТО подвійна надбавка – від 5 до 7 тис. грн.. Виплати з травня йдуть регулярно", - зауважив в коментарі depo.ua боєць 79-ї ОМБр Євген Бліндер.

Якщо зауважити, що наразі Україну захищає 280 тис. військовослужбовців (дані на вересень 2015-го року, оприлюднені міністром оборони Степаном Полтораком) та припустити, що виплати військовослужбовців таки збільшать на 16 млрд і всі вони підуть виключно на зарплату, місячна ставка збільшиться в середньому на 4761 грн.

Себто, зростання мінімальної заробітної платні до 6133 грн реально, а от із пропорційним збільшенням ставки бійців у зоні АТО в рамках даних розрахунків пазл не складається. Втім, розсинхрон у словах високопосадовців можна пробачити, якби хоч одна із обіцянок стала реальною.

6 тис. грн для військових: Як президенту стримати слово - фото 1

"ДІЙНІ КОРОВИ" БІЗНЕСМЕНИ

Деякі чиновники продовжують торочити, що зачіпати фінансування життєво важливих схем потреби немає. Мовляв, гроші в країні є, потрібно лише навести лад та зруйнувати вікові корупційні схеми. Зокрема, лише встановивши адекватний контроль за митницею, можна зберегти або поповнити бюджет на мільйони гривень. Не меншим ельдорадо видаються і податки, який великий бізнес вже от-от має розпочати платити, а не виводити в оффшори, та чисельні махінації з природними ресурсами. Здавалося б, саме з цих кроків має розпочинати країна, що починає "жити по-новому", фактично знаходячись у стані війни. Проте за рік роботи нового уряду в цих напрямках надто помітних кроків не зроблено, тож і сподіватися на них доволі наївно.

Наступною, більш доступною "дійною коровою" є маленький і середній бізнес. Можливостей упевнитися в тому, що влада навчилась пресувати підприємців, цього року ми мали багато – так притчей стали регулярні маски-шоу в офісах IT-компаній. Припустимо, що в Україні таки приймуть новий податковий кодекс, в якому будуть повільно розбиратися дрібні підприємці, за що їх дисципліновано штрафуватимуть. Таким чином копійка за копійкою збиратимуть кошти на реалізацію райдужних планів. Втім, цьогоріч намітилася інша тенденція, а підприємці чітко показали здирникам від держави: якщо пресинг продовжиться, більшість може просто змінити місце реєстрації бізнесу, і сплачувати податки вже не Україні, а, наприклад, у сусідній Польщі.

6 тис. грн для військових: Як президенту стримати слово - фото 2

ЗАХІД ДОПОМОЖЕ

Звичайно ж, ще одним джерелом є допомога Заходу. Адже саме завдяки західним грантам відбулася реформа МВС, а країні представили нових усміхнених поліцейських на нових глянцевих авто.

"США виділили гроші, точну суму зараз сказати не можу... Так, дійсно, і США, і Канада, і Японія виділили гроші на реформи Національної поліції. Зараз ми готуємо нові запити, нові гранти на отримання, також, коштів. Я вважаю, що в нашій ситуації не соромно просити такого роду засоби. Здебільшого вони йдуть як фінансова допомога, тобто, не кредит", - сказав член колегії МВС України Антон Геращенко.

Як бачимо, схема наразі працює – взявши Україну під своє крило, західні благодійники продовжують годувати нас корисними плюшками. Втім, залишається під питанням, чи не набридне Заходу дана забавка, адже жоден ресурс не безкінечний, до того ж, на тлі "протистояння тероризму" наразі спостерігається певне потепління в стосунках, наприклад, Франції та Росії. Тож можна припустити, що деякі країни фінансуватимуть оборонну галузь України з меншою охотою.

Зрештою, є ще один варіант – збагатити бюджет, максимально розвинувши оборонне виробництво. За словами директора Державного концерну "Укроборонпром" Романа Романова, лише за результатами 2014 року виробничі можливості підприємства зросли на 200-300%. Тож за наявності замовлень не тільки від України, але й від інших держав, оборонна галузь може стати однією з не багатьох, які наразі процвітають. До того ж, можна сказати, що галузь практично розвинулася з нуля, тож в силах держави не допустити можливих махінацій з податками. Втім, перспектива доволі не чітка – на відміну від озвучених в ефірі обіцянок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme