"Вишити, щоб вижити": У Києві презентували фільм про вишиванки

У Києві презентували документальний фільм про вишиванку "Спадок нації"

"Вишити, щоб вижити": У Києві презентува…

Автор ідеї та сценарист Леся Воронюк разом із режисером Олександром Ткачуком дев'ять років тому почали проводити День вишиванки. Поступово він став міжнародним святом для українців у всьому світі. Гасло картини — "Вишити, щоб вижити", повідомляє кореспондент depo.ua

У залі кінотеатру, де відбувалася презентація, був аншлаг. Люди ладні були дивитись фільм стоячи, а після перегляду підвелися і аплодували щонайменше п'ять хвилин.

"Сказати, що я вражена - це нічого не сказати. Документальна збірка з реальними історіями українців про їх рідних, про їх життя, про їх вибір. Я стримувала сльози майже весь фільм. Я відчувала мурашки на шкірі від кожної історії: починаючи з того, де онук знайшов вишиванку свого діда в гаражі, закинчуючи тим, як мама відправила посилку з вишиванкою своїм донькам з окупованого Донецька. Обов'язково подивіться цю стрічку по тв, або напишіть Олександру, щоб дізнатися коли будуть наступні покази. Це дуже круте кіно", - поділилась враженнями від фільму глядачка Дарина Пелипчук.

У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Автори фільму об'їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали у Німеччині, Канаді і навіть на Росії — у Мурманську.

"Є цікаві історії з Італії й Еміратів — це ті місця, де живуть українці. У нас є історії з тимчасово окупованих територій. Зустріли жінку, яка захотіла вберегти вишиту сорочку й передати її нащадкам. Вона залишається там, а сорочка її вже в Києві. Правдами й неправдами вдалося перевезти її через блокпости", — каже режисер Олександр Ткачук.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme