"Шевченківські дні": сьогодні 155 років з дня смерті Тараса Шевченка

Видатний письменник Тарас Шевченко помер від хвороби серця 10 березня в 1861 році у віці 47 років

За 14 років до смерті автор "Кобзаря" був заарештований і ув'язнений в казематі в Петербурзі. Пізніше був висланий у віддалені місця Російської імперії. Незважаючи на заборону писати і малювати, Шевченко створив на засланні чотири книжки і кілька поем, повідомляє depo.ua.

Поет був звільнений за три роки до смерті. Незважаючи на підірване здоров'я, він активно займався просвітницькою діяльністю. Підготував до друку "Буквар" для вечірніх шкіл (був випущений накладом у 10 тисяч примірників за рахунок автора). У 1860 році першим у Російській імперії одержав звання академіка гравюри.

Шевченка був похований на Смоленському кладовищі в Петербурзі, а через два місяці труну з його прахом, згідно з його заповітом, перевезено в Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева.

На сьогоднішній день налічується 1384 пам'ятника Тарасу Шевченку в світі: 1256 в Україні і 128 за кордоном - у 35-ти країнах.

В Україні найбільша кількість пам'яток встановлено в Івано-Франківській області - 199, за ній йдуть Львівська -187, Тернопільська - 165 і Черкаська - 102.

За кордоном найбільше пам'яток 30 встановлено в Росії. Є пам'ятники в Казахстані, США, Канаді, Білорусії, Польщі, Молдові, Бразилії, Аргентині, Франції.

В Україні перший пам'ятник Шевченка (його бюст) був встановлений у Харкові в садибі Алчевських у 1881 р

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme