Як Росія влетить на гроші через провокацію на Євробаченні

Заборона в'їзду в Україну росіянці Юлії Самойловій, яку країна висунула учасницею на конкурс Євробачення-2017, може обійтися Росії доволі дорого

Як Росія влетить на гроші через провокац…

Як зазначає Depo.ua, після кількатижневого галасу у ЗМІ і соцмережах СБУ зрештою оприлюднила прогнозоване рішення - громадянці Росії Юлії Самойловій на три роки заборонили в'їзд в Україну.

Це означає, що взяти участь у Євробаченні-2017, яке проходитиме у Києві, дівчина не зможе.

Звісно, наразі у соцмережах стоїть галас - українці здебільшого схвалюють рішення силового відомства.

Росіяни натомість сичать від злості, хоча деякі зазначають, що такий хід подій самій виконавиці більше на руку, ніж поїздка в Україну. Мовляв, дівчина вже стала відомою, про неї написала купа ЗМІ, у підсумку ж, вона залишиться у ролі бідної мучениці, а інакше невідомо яке б місце посіла на конкурсі. Тим паче, що вокальні дані виконавиці далекі від ідеальних.

Звичайно, рішення СБУ доволі прогнозоване. І продиктоване не категоріями "зрада, жорстокість, милосердя" і.т.д, як про це часто пишуть у мережі, а правом і міжнародним досвідом.

Візьмемо хоча б приклад Кіпру, частина якого - Північний Кіпр - окупована Туреччиною. Так от, в'їжджати на цю територію гості острова бояться навіть легальним способом - з боку самого Кіпру. Мовляв, північні митники поставлять штамп у паспорт, а наступний раз годі й сподіватися отримати візу у країну.

Насправді ж усе не так жорстко. Процедуру в'їзду у Північний Кіпр з Південного спростили, і штампи милостиво не ставлять. Але варто знахабніти і сунутися у Північний Кіпр з боку Туреччини, про майбутні поїздки до Кіпру можна забути назавжди. По суті, при доволі простій процедурі отримання віз у країну, за цим пунктом стежать доволі ретельно.

При цьому правило дійсне для всіх - незалежно від віку, статі, сексуальної орієнтації, наявності інвалідності чи проблем зі здоров'ям.

Тож думати, що Україна вчинить інакше і радо зустріне людину, яка півтора роки тому незаконно перетнула кордон, виступивши в окупованому Криму, геть безпідставно.

І важко сказати, чи сподівалася на це Росія насправді. З одного боку, якщо б українська влада дала слабину, історія Самойлової могла стати прецедентом для натяків - мовляв, Україна вже змирилася з тим, що Крим не її, і почала робити винятки. Можливо, такі тексти якщо б зразу не з'явилися у російській пресі, то промайнули б у блогах лідерів думок країни і кількох західних ресурсах, підгодованих Кремлем.

З іншого, тепер кілька місяців росіяни будуть обурюватися, приплітаючи сюди і права людини, і "зневажливе ставлення до людей з інвалідністю", і "попирання європейських цінностей". І тут українським ЗМІ, дипломатам і Мінінформполітики варто докласти максимальних зусиль, аби допомогти європейцям правильно трактувати рішення української спецслужби.

Сама ж Росія теж наразі опинилася у позиції двоякій.

У країні вже натякали: мовляв, якщо Самойловій заборонять в'їзд, країна взагалі бойкотуватиме конкурс.

Зокрема, про це прямо заявив сенатор Олег Морозов.

"Не хотілося б, щоб це рішення дійсно відбулося, воно занадто абсурдне. Але, якщо воно дійсно прийняте, Росія буде бойкотувати конкурс, нам не залишають іншого вибору, просто заганяють в глухий кут", - сказав державник РИА Новости.

Обережніше, але про те саме сказав прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

"Мені невідомо про рішення наших організаторів, але, наскільки я розумію, такої опції, як заміна (конкурсанта - ред.), не існує", - зазначив він.

Кілька російських співаків закликали бойкотувати конкурс, навіть не дочекавшись рішення СБУ.

Тож піти на поступки і таки замінити конкурсанта для Росії означає підзабути про пафосний образ "гордої і могутньої". І, можна прогнозувати, що ця "іміджева втрата" видасться надто серйозною поступкою для країни.

А значить, конкурс Росія бойкотуватиме - не транслювати ж його з "бандерівського Києва", в якому, до того ж, не схотіли привітати їхню представницю.

З огляду на рейтинг конкурсу на Росії рішення може обернутися солідними збитками. Як мінімум, країна втратить на рекламі під час трансляції. А якщо припустити, що контракти на цей час уже підписані, країні, можливо, доведеться ще й виплачувати чималу неустойку. Цьогоріч одним з офіційних спонсорів, зокрема, є компанія Visa - вірогідно, що виділена на конкурс сума буде значною, а значить, і час під рекламу в ефірах країн-учасниць могла виділити чималий. І це лише якщо брати одну компанію.

У будь-якому випадку, бонуси, які б могла отримати Росія зі своєї провокації, видаються сумнівними, а от збитки - неприємними. Тож, можна припустити, спроба провокації - делегування Самойлової на Євробачення - була банально помилкою, до якої на Росії вдалися, не надто подумавши про наслідки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme