У Павлограді скасували проведення другого туру виборів

Центральна виборча комісія прийняла рішення не проводити повторне голосування в Павлограді

27 жовтня на засіданні ЦВК своєю постановою затвердила роз'яснення, згідно з якими, другий тур не проводитиметься в тих містах, в яких кількість виборців менше 90 тисяч чоловік, передає depo.ua.

Згідно із законодавством, якщо в місті менше 90 тисяч виборців, то виборча комісія не пізніше, ніж на 5-й день голосування повинна прийняти рішення про визнання обраним того кандидата, за якого подано більше голосів.

При цьому заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера на сторінці в Facebook написав: "Згідно з частиною сьомою статті 2 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закону) інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесна до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови відповідно до частин четвертої та п'ятої цієі статті, оприлюднюється Центральною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті, а також у загальнодержавних та/або відповідних місцевих засобах масової інформації не пізніш як за 5 днів до дня початку виборчого процесу відповідних чергових, позачергових місцевих виборів станом на 1 число поточного місяця.

Відтак, в газеті "Голос України" (номер 160 від 1 вересня 2015 року) станом на 1 серпня була офіційно оприлюднена інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Так, у місті Павлограді зазначено 90295 виборців і це місто віднесено до тієї категорії 35 міст, де міські голови обираються за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості (двотурової системи).


На мою думку, розміщена в газеті офіційна інформація Центральної виборчої комісії покликана забезпечити виборцям можливість доступу до різнобічної, об'єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення (частина перша статті 49 Закону).

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону забороняється застосування не лише насильства, погроз чи підкупу, але і обману чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця.

Якщо на чергових виборах Павлоградського міського голови 25 жовтня 2015 року жоден із кандидатів не набрав на свою підтримку понад 50% голосів виборців, які взяли часть у голосуванні, Павлоградська міська виборча комісія Дніпропетровської області зобов'язана призначити повторне голосування щодо двох кандидатів, які отримали найбільшу кількість голосів виборців на свою підтримку у порядку, передбаченому Законом.

P.S. На жаль, Центральна виборча комісія на засіданні 27 жовтня своєю постановою затвердила роз'яснення, за якими під час одного виборчого процесу може змінюватись виборча система на виборах міського голови - з мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості (двотурової системи) на мажоритарну систему відносної більшості (однотурову).

В своїй практиці доводилось бачити різне, але, як з'ясувалось, не все...
Моя позиція з цього питання залишається незмінною. Безвідносно до прізвищ кандидатів і назв політичних сил".

Читайте також: Результати виборів-2015. Південна та Східна Україна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme