UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Німеччині вже заявили, що про Туреччину в ЄС можна забути

Ряд німецьких політиків вважають, що подальші переговори по вступу Туреччини в ЄС повинні бути скасовані. Лунають заклики і про згортання військової співпраці з Анкарою

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Після прийняття на референдумі в Туреччині змін до конституції, керівники провідних німецьких політичних партій зажадали скасування переговорів щодо вступу Анкари до Євросоюзу. Заступник голови Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер ввечері в неділю, 16 квітня, заявив, що повноправне членство Туреччини в Євросоюзі "більш не може бути метою" переговорів.

Вебер охарактеризував перспективи вступу Туреччини в ЄС як "самообман". На його думку, членство країни в Євросоюзі має бути знято з порядку денного. Очікується, що глави країн, що входять в ЄС, на найближчому саміті, який пройде на початку травня, оголосять про перегляд відносин з Туреччиною. Уряд ФРН поки утримався від коментарів результатів минулого референдуму. Глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель закликав до обачності. За його словами, слід "зберігати холодну голову" і "поводитися розсудливо".

Заступник голови Християнсько-демократичного союзу Юлія Клекнер в статті, опублікованій в виданні Huffington Post, заявила, що двері в ЄС для Туреччини "остаточно закриті". На її думку, фінансова підтримка, яка надається Туреччині для входження в ЄС, повинна бути припинена. Раніше, в зв'язку з можливим вступом до Євросоюзу, Туреччина отримала від Брюсселя 4,8 млрд євро, а згідно з планом до 2020 року повинна була отримати ще 4,45 млрд, зазначає агентство dpa.

Крім цього, лідери Лівої партії та "зелених" Сара Вагенкнехт і Джем Оздемір зажадали також переглянути і військове співробітництво з Туреччиною. На думку політиків, всі 260 німецьких солдатів, що знаходяться на військовій базі в Інджірлік, повинні бути відкликані, а всі поставки зброї Туреччині - припинені.

Замість "пакту Меркель-Ердоган", вважає Вагенкнехт, потрібно створити союз між ФРН і демократичними силами Туреччини. "Від уряду Німеччини потрібно чітко дати зрозуміти, на чиєму боці вона перебуває: на боці демократії чи на боці диктатури Ердогана", - вважає глава "лівих" в бундестазі.

Нагадаємо, що вчора Вища виборча рада Туреччини оголосила остаточні результати конституційного референдуму, за якими країна стає президнтською республікою. В Стамбулі тисячі людей вийшли на вулиці протестувати проти перетворення країни на диктатуру Ердогана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme