UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Шляхи розвитку пам'ятки архітектури "Мури" визначатиме новостворена робоча група

Нині комплекс у власності релігійної громади, але депутати хочуть там бачити громадський простір 

Шляхи розвитку пам'ятки архітектури…

Завдання згладити гострі кути навколо майбутньої реставрації вінницьких Мурів поклали на робочу групу, сформовану з істориків, чиновників та представників депутатського корпусу. Про це із посиланням на "Майвін" повідомляє Depo.Вінниця.

Наразі одним з перших питань з приводу збереження "Мурів" є визначення відповідального балансоутримувача, адже нині одразу кілька структур претендують на визначення майбутнього пам'ятки архітектури національного значення.

mury

Комплекс "Мури" належить Православній Церкві Московського патріархату і є кафедральним собором Вінницької єпархії. Духовенство собору зазначає, що вони замовляли документацію на проведення реставраційних робіт в Українського державного науково-дослідного та проектного інституту. Роботи мали розпочати у вересні, але фактичні протиаварійні роботи потребують більших ресурсів. Між релігійною громадою та депутатським корпусом виникнув ряд суперечок, адже наразі територія "Мурів" закрита.

mury

"Ми хочемо бачити на території простору креатив. Для того, щоб місцева громада мала туристичний об'єкт відкритий для громадськості", - прокоментував депутат обласної ради Володимир Барцьось.

Нещодавно для здійснення протиаварійних та консерваційних робіт пам'ятки архітектури національного значення "Мури", міськрада Вінниці схвалила передачу субвенції обласному бюджету у розмірі більше 2 млн. гривень.

Секретар Вінницької Єпархії Української Православної Церкви Владислав Демченко зазначив, що результативність реставраційних робіт буде підвищена у разі, якщо на вулиці Соборній прокладуть "оксамитовий шлях" (спеціальне покриття під трамвайними коліями), інакше вібрації від громадського транспорту й надалі руйнуватимуть "Мури" та підземелля костелу.

На засіданні постійної комісії облради з питань освіти, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини було вирішено створити робочу групу, яка пропонуватиме шляхи розвитку пам'ятки архітектури національного значення "Мури". До складу увійшли депутати, громадські та культурні діячі, історики, архітектори та представники релігійної громади: Ігор Івасюк, Сергій Матусяк, Володимир Барцьось, Людмила Станіславенко, Катерина Висоцька, Юрій Войціцький, Станіслав Городинський, отець Владислав Демченко, Тетяна Кароєва, Вікторія Колесник, Ольга Коляструк, Юрій Легінь, Михайло Потупчик, Євген Совінський, Олександр Федоришен, Наталя Морозова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme