У Литві пояснили, що дав би Україні "план Маршалла"

Реалізація так званого "плану Маршалла" для України, який підтримала Європейська народна партія (ЄНП), дозволила би підняти зростання української економіки до 6-8% з нинішніх 2%

Про це в інтерв'ю Українській правді заявив колишній прем'єр-міністр, а нині депутат парламенту Литви, один з авторів так званого "плану Маршалла для України" Андрюс Кубілюс, повідомляє Depo.ua.

"Щоб втримати вас на шляху реформ, потрібно щось нове. Ми дійшли висновку, що цю роль може виконати "план Маршалла" – пакет інвестицій у реальну економіку, подібний до того, що був після Другої світової війни в Західній Німеччині й Італії. Є підрахунки експертів. Скажімо, ваша екс-міністр Наталія Яресько вважає, що за 5 років потрібно влити в реальну економіку десь 25 мільярдів доларів. Інший експерт, Андерс Аслунд, говорить про 5 мільярдів на рік, тобто виходимо на ту ж суму. За оцінками Аслунда, це підняло б зростання економіки до 6-8% з нинішніх 2%", – зазначив Кубілюс.

За його словами, філософія "плану Маршалла" – це підтримка євроінтеграційних прагнень України.

"У Путіна стратегія дуже чітка – чекати, щоб люди тут, не побачивши руху вперед, розчарувалися в реформах і обрали шлях Молдови, де, як відомо, прийшов до влади проросійський Додон", – сказав Кубілюс.

Він також зазначив, що крім інвестицій розглядається ідея виділити для України 3% бюджету ЄС за рахунок європейських платників податків.

"Йдеться про 30 мільярдів євро. Це додатково до тих 5 млрд на рік, про які ми говорили. Подивіться на нашому прикладі: зараз Литва отримує близько 10 мільярдів євро на рік. Скорочення на 3% означає, що ми б отримували 9,7 мільярда. Ну, ми прожили б. Наші бюрократи не випили б кави на 300 мільйонів, але я не бачу тут великих проблем. Звісно, інші країни можуть заперечувати, але я не вважаю, що це має заважати нам виходити з такою ініціативою. Ми порушуємо це питання, оскільки зараз ЄС підходить до обговорення своєї нової фінансової перспективи на 2020-27 роки. Чи буде це затверджено – звичайно, впевненості немає. Але така можливість є", – сказав Кубілюс.

Нагадаємо, 31 березня Порошенко повідомив, що найвпливовіша фракція Європарламенту - Конгрес ЄНП - схвалила резолюцію про створення "плану Маршалла" для України.

Резолюція була схвалена одностайно.

Перед цим прем'єр-міністр України Володимир Гройсман попросив світ допомогти з планом відновлення України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme