У Кабміні хваляться, що збільшення "мінімалки" не вплинуло на інфляцію

Збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн не вплинув на показники інфляції

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

"Ініціатива Кабінету міністрів України з підвищення мінімальної заробітньої плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на ріст цін. Більше того, двократне збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям. Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують "мінімальну" зарплату лише для 34% вакансій, по решті позицій - зарплати вищі", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%. Березневий показник більший за попередні місяці, проте очікуваний і в межах прогнозних розрахунків.

За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін - в сезонному рості цін на хліб, мясну і молочну групи продовольство, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь й тютюн. Разом з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця.

На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між працедавцями і найманими працівниками. Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізовувати їх. Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в "конверті". Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme