Фірташ вчепився за скандальну абонплату на газ

У Group DF олігарха Дмитра Фірташа рознервувалися через намір політиків остаточно заблокувати впровадження в Україні абонентної плати за газ

"По суті вона (кампанія, – ред.) є провокацією політиків-популістів, які прагнуть отримати дивіденди на критиці запровадження міжнародних правил білінгу", - заявили у бізнес-групі Фірташа, повідомляє Depo.ua.

Там стверджують, що виділення "плати за потужність" проводиться згідно з законом "Про ринок природного газу", а також з практикою ЄС і відповідає низці європейських директив і регламентів.

"Даний платіж "за потужність" не є новим. Плата за послуги з транспортування газу існувала завжди. Суть нововведення в тому, що зараз цю плату виділили в платіжках для споживачів із зазначеної в них раніше загальної ціни газу. Це виділення та зміну методики розрахунків призведе до зниження загальної ціни газу для майже 85% кінцевих споживачів-домашніх господарств в середньому на 4%", - зазначили в Group DF.

Там вважають, що плата за послуги з доставки газу кінцевим споживачам обґрунтована і необхідна.

"Ми вважаємо, що реальне джерело корупції і проблеми високої ціни на газ для споживачів закладено в його завищеній ціні, встановленій для НАК "Нафтогаз України" у розмірі 6,09 грн./1 м3, яка не має нічого спільного з реальною собівартістю газу, видобутого в Україні. У той час, як частина ціни за газ, виділена на оплату послуг з транспортування, становить всього близько 12% від його загальної ціни, і ледве покриває витрати газотранспортних компаній", - додали в компанії.

Нагадаємо, що в березні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. З 1 квітня споживачі мали вже сплачувати її щомісяця. Абонплата мала нараховуватися на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника). Тобто споживачам відтепер мала нараховуватися плата за газ як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями.

Однак в уряді та Верховній Раді підрахували, що в такому разі загальний рахунок за газ для українців зросте. Прем'єр Володимир Гройсман наголосив, що ціна не може бути вищою за 6879 грн.

4 квітня НКРЕ призупинило дію своє рішення.

Додамо, хоча в Україні газорозподільчі мережі – це державна власність. Але облгази, які належать групі Фірташа-Льовочкіна ними користаються безкоштовно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme