UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У західних регіонах України декомунізували близько 730 вулиць

За рік перейменували більше 11 тисяч вулиць, при цьому 10,5 тисячі з них - у зв'язку з декомунізацією

У західних регіонах України декомунізува…

Після набуття чинності Закону про декомунізацію карти українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Західної України, що потрапили під дію закону, повідомляє Depo.Хмельницький.

За рік перейменували більше 11 тисяч вулиць, при цьому 10,5 тисячі з них декомунізовано.

У західних регіонах України і до прийняття закону було небагато вулиць із "совєтськими" назвами.

Так, у Закарпатській, Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Хмельницькій областях разом узятих було перейменовано близько 730 вулиць. Для порівняння: тільки на Дніпропетровщині змінилось понад 1400 назв.

Свої особливості зміни топонімів у Західній Україні теж є. Наприклад, із 26 перейменованих у країні вулиць Валентини Терешкової 16 – на Закарпатті. В інших областях назви на честь першої жінки-космонавта в основному збереглись: формально під дію закону вони не потрапили.

Жодну вулицю у зв'язку із декомунізацією не довелось перейменовувати у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Хоча протягом останніх років певні зміни на картах тут таки відбулись. Наприклад, Майдан Мистецтв у Тернополі було перейменовано на площу Героїв Євромайдану, а Гвардійська у Львові стала вулицею Героїв Майдану.

Першочергово у Західній Україні перейменовували "жовтневі" вулиці (Жовтнева; 10, 20, 40, 50 років Жовтня тощо). А ось яких назв, за даними Яндекса, зникло з карти регіону найбільше: Жовтнева/Жовтня – 45; Радянська – 22; Колгоспна – 19; Терешкової – 17; Ватутіна – 16.

Замість "радянських" назв на карті з'явилися вулиці Соборності та Незалежності, Козацькі й Молодіжні, Вишневі та Виноградні. Ось яких назв у регіоні додалося більше, ніж інших: Незалежності – 29; Соборності – 22; Козацька – 11; Свободи – 11; Данила Галицького – 10.

Якщо говорити про теми, яким віддавали перевагу при виборі нових назв вулиць, то на першому місці були події, що відображають новітню історію України. Так, у Західній Україні з'явилось 25 вулиць Героїв Майдану, Небесної Сотні, Героїв АТО та інших.

На другій сходинці – тема ОУН-УПА. У регіоні додалося 15 вулиць, названих на честь лідерів та учасників руху, – Євгена Коновальця, Степана Бандери, Вояків УПА тощо.

На третьому місці за популярністю – "смачні" назви, приміром вулиці Вишнева, Яблунева та Ягідна (11 нових).

Досить часто вулицям намагалися підібрати "зручні" назви, схожі на старі за звучанням або змістом.

Наприклад, у селі Ізяслав на Хмельниччині вулицю 9 Січня перейменували на Січневу, вулиця, провулки та завулки Семена Галицького у Чернівцях тепер носять ім'я Данила Галицького, а вулиця Леніна у селі Калини на Закарпатті стала вулицею Джона Леннона.

Нагадаємо, минулоріч на Хмельниччині 1984 об'єкта топоніміки позбулися тоталітарних назв. В області демонтовано 104 пам'ятника і пам'ятних знаків, з них на честь Леніна – 64.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme