UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вільнюс готує нову "дорожню карту" співпраці з Києвом

У Литві працюють над підготовкою нової "дорожньої карти" співпраці Європейського Союзу з Україною в умовах глибокої європейської кризи і віддаленої перспективи членства України в ЄС

Про це повідомив екс-прем'єр-міністр Литви, депутат литовського Сейму Андрюс Кубілюс, передає Depo.ua з посиланням "Укрінформ".

До третьої річниці Євромайдану ми організовуємо в Литві неформальну зустріч політиків та експертів, які зараз працюють в Україні чи колись там працювали, і трудимося над ідеєю, яку ми назвали "Новий план для України", - заявив Кубілюс.

Екс-прем'єр Литви пояснив, що це робиться з усвідомленням того, що Європа найближчим часом не запропонує Україні перспективи членства в ЄС. Водночас вакуум практичного співробітництва з ЄС може призвести до чергового потрапляння України в орбіту Росії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Європейські дипломати схвалили прийнятий Кабміном План заходів щодо окупованих територій

"З нашого досвіду і досвіду інших країн випливає: коли стане зрозумілою реальність, що Україна не отримає протягом найближчих десятиліть наступний крок - початок переговорів про членство в ЄС, то, по-перше, Захід може втратити Україну, а по-друге, в самій Україні мотивація на здійснення реальних реформ знизиться. У цьому криється небезпека, і в цьому полягає весь мудрий план Путіна: очікувати, просто почекати", - зазначив литовський політик.

У своєму плані Кубілюс пропонує "грецький" та "британський" шляхи співпраці ЄС з Україною.

"Грецький" план передбачає значну фінансову допомогу для України в обмін на продовження інтенсивних реформ. При цьому, "британський" (після Brexit. - ред.) передбачає надання Євросоюзом наступних економічних та інших преференцій Україні, залишаючи при цьому Київ за межами Співтовариства.

"Але їх можна реалізовувати спільно, тобто один план не обов'язково повинен виключати інший", - констатував Кубілюс.

Він зазначив, що в кінці лютого литовські політики й експерти проведуть у Вільнюсі у своєму колі "мозкову атаку", а згодом зі своїми напрацюваннями вони ознайомлять інші європейські столиці.

Читайте також: Литва та Україна домовилися про продовження співпраці в оборонній сфері

"Ми спочатку будемо намагатися напрацювати свою ініціативу, а також заручитися підтримкою Києва для розуміння, що там вона нормально сприймається. Потім ми йдемо з одного боку до естонців, латвійців, а з іншого - до поляків, збираємо ширшу групу і далі, за принципом сніжної грудки, думаємо, як до цього підключити Німеччину і так далі, щоб ця ініціатива запрацювала", - підкреслив екс-прем'єр Литви.

Він додав, що цей план міг би діяти до моменту, коли Європа в підсумку змогла б запропонувати Україні нормальну перспективу членства.

Нагадаємо, 13 грудня в парламенті Литви після затвердження програми склав присягу новий уряд країни під керівництвом Саулюса Скверняліса.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme