Яценюк знайшов "яйця", які заважають "танцювати" реформи

Місцеві вибори, схоже, підштовхнули до дій навіть інертного Арсенія Яценюка. Глядячи в очі депутатам, він звинуватив їх у провалі реформ. Про свої "успіхи" Арсеній Петрович скромно промовчав…

Политический обозреватель, журналист отдела «Власть»
Яценюк знайшов "яйця", які заважають "та…

Слідом за вчорашнім виступом Президента Петра Порошенка до Верховної Ради сьогодні "під купол" завітав очільник уряду Арсеній Яценюк. І одразу залунали обвинувачення. Причому, часто-густо не депутатами на адресу Прем'єра, а навпаки. Голова уряду сам пішов в атаку. Однією з основних тез Арсенія Петровича стало звинувачення ВР у відсутності реакції на законодавчі ініціативи Кабміну. Зокрема, він нагадав, що на минулому тижні Рада не проголосувала 8 законопроектів, необхідних для співробітництва з МВФ. "Члени парламенту 70% законів, які вносяться урядом, який сформований коаліцією, на жаль, не ухвалюються", - заявив Яценюк.

Така несподівана поведінка Арсенія Петровича, який замість того, щоб посипати голову попелом і розповідати про можливі кадрові зміни в уряді, фактично звинуватив у зриві реформ в країні Верховну Раду, явно свідчить про старт передвиборчої кампанії. Адже про себе красивого, а також про те, як вже півтора роки стопоряться реформи в МОЗ, Мінюсті, МВС та інших напрямках без усілякої Верховної Ради, Прем'єр-міністр скромно промовчав.

В свою чергу, пафосне повідомлення Прем'єра про люстрацію голови київської міліції Олександра Терещука викликало лише легку усмішку. А що заважало Уряду (і зокрема, особисто голові МВС Арсену Авакову) звільнити Терещука без усякого закону? Або ж якщо вже на те пішло не призначати його в принципі? Та й звільнили його після двох бійок на осокорках...  

Арсеній Яценюк також катком проїхався по своїм головним ворогам та конкурентам: Льовочкіну-Фірташу, з якими в уряду спостерігається затяжна війна, а також Юлії Тимошенко, яка стала одним з основних критиків діяльності уряду. Тролінг на адресу Тимошенко вийшов вельми вдалим. Яценюк публічно підтвердив інформацію народного депутата від "БПП" Сергія Лещенка щодо того, що в 2009 році за дорученням тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко було підписано угоду між акціонерною компанією "Укрнафта" і державою, згідно з яким що зміна керівництва компанії неможлива з боку держави, а може проводитися лише акціонером. "А якщо держава використовує своє право по зміні керівництва, то ми йдемо в Лондон і несемо відповідальність за порушення цих угод, а там штафу за це до 5 мільярдів доларів США", - заявив Прем'єр-міністр. В результаті, між Тимошенко, що повернулася зі Штатів, та Арсенієм Яценюком відбулася кумедна перепалка. "Дорогий Арсеній Петрович", "Дорога Юлія Володимирівна" - звертались вони один до одного, підкреслюючі, що дуже один одного поважають, але при цьому, не приховуючи сарказму. Це викликало сміх в залі. Але насправді лише означало, що бій між Яценюком і Тимошенко продовжуватиметься й далі.

Яценюк також наніс удар по олігарху Фірташу та його компаньйону з "Опозиційному блоку" Сергію Льовочкіну. Яценюк пригрозив націоналізувати "Рівнеазот" та черкаський "Азот" у разі непогашення 6 млрд грн боргу за газ, які підконтрольні Group DF Дмитра Фірташа. Окрім того, Прем'єр-міністр закликав Федерацію роботодавців, головою якої є бізнесмен Дмитро Фірташ, змінити керівництво. Вочевидь, публічне "биття" Фірташа і стане головною "фішкою" кампанії політсили Арсенія Яценюка.

З огляду на це варто згадати вчорашню заяву Арсенія Яценюка, який почав підіймати тему єдиного формату походу коаліційних сил на місцеві вибори. Варто зазначити, що ця ідея непоборювання між силами "демократичного табору" на вибори не є чимось новим. Під час парламентських виборів 2012 року під головуванням тодішнього керівника "Батьківщини" було створено так званий Комітет опору диктатурі. Втім, наскільки вдасться "прив'язати" до консолідованого походу одразу п'ять парламентських політисил - питання риторичне. Скоріш, деякі коаліційні гравці більш нагадують трьох тваринок з відомої байки Крилова. Тим паче, місце сидіння дуже часто визначає спосіб мислення, а куди правди діти, ці політсили знаходяться у владі і вважають себе спроможними йти на вибори самостійно.

Авжеж, недопущення реваншу з боку "п'ятої колони" у вигляді "Опозиційного блоку" та інших проектів, що фінансуються львочкіними-фірташами-ахмєтовими - це питання серйозне. Проте виникає певний сумнів щодо здатності чинного Прем'єр-міністра та його "Народного фронту" стати ядром для такої консолідації. Низький рейтинг, який, враховуючи величезну кількість негативу до Яценюка та його підлеглих в Уряді, навряд чи реально "підняти" за лічені місяці, що залишилися до виборів. Тому пропозицію Яценюка багато хто може розцінити мало не як визнання власної неспроможності йти на вибори самостійно.

Читайте також Тимошенко та Яценюк. Від кохання до ненависті - один рік (ФОТО)

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme