У ЄС розкритикували заборону Меджлісу російським судом

Заборона Меджлісу є серйозним нападом на права кримських татар та закликали Росію повною мірою забезпечувати їхні права відповідно до міжнародного права

Про це сказав посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, передає depo.ua з посиланням на Європравду.

"Як ми вже говорили, коли було прийнято рішення так званого "Верховного Суду" Криму про заборону діяльності Меджлісу 26 квітня, рішення Верховного Суду РФ, яке підтвердило цю заборону, є серйозним нападом на права кримських татар в цілому", - сказав він.

Мінгареллі заявив, що таке рішення загострює ситуацію з правами людини в Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією, включаючи переслідування осіб, що належать до меншин.

Він закликав РФ повною мірою забезпечувати права кримських татар відповідно до міжнародного права.

"Повна відповідність з міжнародними стандартами в галузі прав людини та іншими зобов'язаннями за міжнародним правом, зокрема, в даному випадку, що стосується кримсько-татарської громади, має бути забезпечена без затримок", - сказав він.

Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд Росії остаточно визнав законною заборону діяльності  кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму "няша" Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, з набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до трьох тисяч членів цієї організації.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme