У Бундестазі не бачать Україну членом НАТО без окупованого Криму

Воєнні дії на Донбасі і анексія Криму завадять Україні стати членом НАТО на цьому етапі

Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловив депутат бундестагу від правлячої Християнсько-демократичної партії (ХДС), член парламентського комітету із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер, передає depo.ua.

"Україна в її нинішньому стані не може стати членом НАТО, тому що її суверенітет обмежений. Вона не контролює частину своєї території в результаті воєнних дій і анексії Криму. Це означало б, що з моменту прийняття України в НАТО набула чинності б стаття про колективну оборону. Набагато важливіше для України імплементація мирних угод, досягнутих у Мінську", - говорить Кізеветтер.

При цьому, додав він, існує питання реформ і оснащення українських збройних сил згідно із стандартами НАТО: "На це знадобляться роки. У нас перед очима приклади Польщі, Чехії, Словаччини. Їм було потрібно від 10 до 15 років. І багато грошей, оскільки йдеться не лише про підготовку кадрів, але і про переозброєння. Можливо, українська армія через 10 років відповідатиме стандартам НАТО".

Депутат бундестагу також підкреслив необхідність відновлення Україною повного суверенітету над своєю територією. "Набагато важливіше, проте, щоб Україна на основі мінських угод відновила контроль над сходом країни. Не менш важливо, щоб міжнародне співтовариство пам'ятало, що Крим був захоплений і не став законною частиною Росії", - відзначив він.

Коментуючи слова президента Петра Порошенка про необхідність проведення всеукраїнського референдуму щодо вступу країни до НАТО, Кізеветтер сказав: "Кожна суверенна країна має право сама вирішувати, до яких союзів вона хоче приєднатися. А союзи мають право визначити критерії для вступу".

Нагадаємо, сьогодні в НАТО заявили, що готові розглянути заявку України на вступ, як тільки вона буде подана.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme