Телеканали навчилися хитро обходити закон про заборонений російський контент

Українські телеканали вдаються до хитрощів, щоб показувати заборонені російські фільми, наприклад, вирізають титри, щоб не можна було визначити, якого року виробництва кінострічка

Такі результати проведеного 5-9 червня моніторингу Національною радою з питань телебачення і радіомовлення мовлення українських телеканалів після набрання чинності закону про заборону показу фільмів і серіалів, що містять пропаганду Росії, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Так, член Нацради Владислава Севрюков нагадав, що з 4 червня 2015 року під заборону потрапив контент, вироблений в Росії після 1 січня 2014 року. Законом забороняється розповсюдження та показ фільмів з вмістом пропаганди держорганів Росії і радянського КДБ, а також таких, що виправдовують анексію Криму і захоплення Донбасу, починаючи з 1991 року.

Однак під час моніторингу з'ясувалося, що ряд телеканалів намагається уникати заборони, застосовуючи різні хитрощі. Всі демонструють фільми з прокатними посвідченнями. Їх видає Держкіно, щоправда, зараз має відкликати посвідчення на заборонений контент.

Але деякі телеканали, за словами Севрюкова, "ріжуть титри".

"І ми не можемо визначити, якого року була показана серія того чи іншого серіалу, хто його виробник", - зазначає член Нацради.

Наприклад, серіал "Кухня" до 2014 року дозволений. А серії після цієї дати вже заборонені. Така ж ситуація з серіалами "Вороніни". Також були помічені маніпуляціями з серіями серіалів "Хороші руки", "П'ята Варта".

За словами Севрюкова, Нацрада підготувала листи до каналів "Україна", "Студія "1+1", "Новий", "ТЕТ" з проханням показати прокатні посвідчення щодо ряду фільмів, адже визначити їх рік виробництва за допомогою моніторингу стало неможливо.

Паралельно регулятор звернувся до Держкіно і теж попросив надати інформацію про прокатні посвідчення картин, дані щодо яких не вдалося ідентифікувати.

Є й інші суперечливі моменти. Наприклад, один з героїв фільму "Легавий" на каналі ICTV є співробітником МВС СРСР. У законі про заборону показу органів радянської влади, є великий список різних органів тодішньої держбезпеки (ВЧК, ЧК, КДБ та інші).
А от безпосередньо МВС СРСР в цьому списку відсутнє.

"Тому ми попросили депутатів, які готували цей закон, додати туди цей орган", - зазначив
Севрюков.

Він нагадав, що за демонстрацію забороненого контенту телеканалу загрожує штраф 12,2 тисяч гривень за кожний випадок розповсюдження і 64 тис. гривень - за кожний наступний випадок такого поширення.

Нагадаємо, що 4 серпня, коли набрав чинності з Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України", Державне агентство України з питань кіно опублікувало повний список із 162 російських фільмів та серіалів, які заборонені для показу.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme