Суди зажили по-новому: Виправдано першу "жертву репресій Януковича"

Допоки не будуть ухвалені зміни до Кримінального процесуального кодексу, усілякі "мельники" розповідатимуть байки про те, що вони, мовляв, жертви режиму

Суди зажили по-новому: Виправдано першу…

Буремні події останнього року якось відвернули увагу суспільства від скандально відомого екс-ректора Ірпінського податкового університету Петра Мельника. Лише сьогодні стало відомо про вчорашнє феноменальне рішення Ірпінського суду. Згідно з вердиктом нашої Феміди, обвинувачення не надало достатніх доказів того, що Мельник вимагав хабар у 80 тисяч гривень за вступ до академії, при отриманні якого його і затримали ще у 2013 році.

В результаті, суд ухвалив рішення про скасування арешту з майна Мельника та повернення йому застави у розмірі 609 тисяч гривень. До речі, у власності Мельника виявився один мільярд зімбабвійських доларів. Ходять чутки, що "невинний" Мельник відмивав гроші саме через цю африканську країну.

Але повернімося трохи назад. Варто нагадати, що після затримання два роки тому Мельник влаштував справжнє шоу, вдаючи різке погіршення здоров'я. Його навіть відпустили під домашній арешт, надягнувши на нього "славнозвісний" браслет, який проте не завадив Мельнику втекти з України. Перетнувши кордон з Білоруссю, Мельник відплив у США й повернувся назад тільки після перемоги Майдану, заявивши про мало не політичні переслідування з боку Януковича.

Тепер Мельник виявився невинуватим завдяки трьом суддям. Ось прізвища "героїв" - Апинка С. В., Мікуліна А. В., Кухленко Д. С. Враховуючи, що в Ірпені у Мельника все давно "схвачено", такий виправдувальний вирок не викликає жодного здивування. Тому той факт, що про хитрого Мельника забули - це серйозна помилка з боку громадськості. Якщо б було забезпечено тиск на суд, навряд чи хтось пішов би на таке відверто нахабне рішення.

Варто зазначити, що Мельника явно врятував від посадки той факт, що статті про корупцію передбачають можливість застави. Якби не цей момент, ректору-"регіоналу" навряд чи вдалося б домовитися з потрібними людьми, сидячі в буцегарні. З огляду на це, пропозиція Петра Порошенка, який закликав Верховну Раду в найкоротші терміни змінити українське законодавство в частині обрання запобіжного заходу з тим, щоб спіймані "на гарячому" корупціонери не могли вийти під заставу, виглядає дуже влучною. Хоч і запізнілою. За тих самих прокурорів вже встигли внести заставу. Наявність норми про заставу не так давно не дала змогу Генпрокуратурі вирішити питання з поданням на арешт ще одного втікача нардепа Сергія Клюєва. А голова Київського апеляційного суду Антон Чернушенко теж навряд чи встиг би добігти до "канадського кордону".

Варто зазначити, що голова Верховної Ради Володимир Гройсман вже відреагував на пропозицію Порошенка, зазначивши, що у парламенті зараз напрацьовуються зміни до Кримінально-процесуального законодавства, які унеможливлять звільнення під заставу корупціонерів. "Я вважаю, що потрібно поставити крапку в цих заставах. Як це відбувається, ти спочатку береш, а потім за ці гроші відкуповуєшся?" - зазначив Гройсман: "Має бути категорія злочинів, на які не підлягає застава. Інакше ми ніколи це не поборемо".

Зараз в історії з "невинним" Мельником нас очікує другий акт "марлезонського балету". По-перше, в Раді вже повним ходом обговорюють необхідність розгляду цього суддівського "бєспрєдєлу". Парламентський комітет з питань корупції вже збирається проводити відповідний "розбір полетів".

По-друге, нас очікує апеляція - а отже під тиском громадськості та політиків, яким явно буде вигідно попіаритися на цій темі, вища інстанція може ухвалити зовсім рішення, яке відрізнятиметься від "мельниківського" суду в Ірпіні.   

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme