Саміт Україна-ЄС: Коли Порошенка з Яценюком визнають банкрутами

Українська влада існує зараз на двох кредитах. На фінансовому кредиті із Заходу і на кредиті довіри від українців. І всі кредитори починають сумніватись у кредитоспроможності своїх боржників

Тарас Паньо
Журналист отдела международной политики
Саміт Україна-ЄС: Коли Порошенка з Яценю…

Власне, про політичну і геостратегічну безперспективність саміту depo.ua писало ще до його початку. Реалізація мінських домовленостей, до якої Європа явно штовхає Україну, при теперішній соціальній ситуації на Донбасі є неможлива. Бо єдиний спосіб надати автономію всій тій "владі", яка є зараз на Донбасі - це укріплений кордон з утрудненим переходом, і відмова від частини територій до моменту завершення їх окупації. До чого Порошенко ще явно не дозрів.

А безкінечні розмови про готовність виконувати мінські домовленості, якими годує європейців президент - навіть не збираючись щось робити, хай і з об'єктивних причин - роблять з нього, скажімо м'яко, не зовсім певного партнера. Щоб не сказати тривіального брехуна. І не тільки в очах Юнкера чи Туска, але й в очах мільйонів його громадян, які трошки втомились від "августійшої брехні" впродовж останніх 20 років.

До всього була додана ложка меду у вигляді старту ЗВТ з 1 січня наступного року. Момент важливий і потрібний - але цей прорив насправді було зроблено більше року тому.

Проте не тільки в політиці річ. Попри дипломатично стриману риторику західних партнерів, стає дедалі очевиднішим, що вони не задоволені ходом реформ в країні. Незадоволені ним, звичайно, і громадяни України - але їх на "саміти" з владою запрошують дедалі рідше. І президентським обуренням, вилитим на американського журналіста, ситуацію не зміниш. Як українців, так і Захід цікавить не імітація зі звітами про "надої та урожайність", якими ще з ранньосталінських часів любить тішити народ радянська і пострадянська влада. Їх цікавить докорінна зміна управлінських та інших систем, що знаходяться під державним контролем. Від безальтернативних на практиці послуг ЖКГ і до безальтернативних мутних історій з Фіскальною службою, "люстраторами і правоохоронцями", "телефонними торгами" обранців у сесійному залі - і ще сотнями дрібних штришків, за якими обиватель може зробити узагальнений і прикрий висновок. Держава мімікрує, а не еволюціонує. І у відсутності реформ, на відміну від геостратегічної ситуації, ми не можемо звинуватити ні Путіна, який прийшов в Крим і на Донбас, ні Могеріні, яка, навпаки, не приїхала на самміт.

Українська влада, увесь державний механізм фактично існує зараз на двох кредитах. На фінансовому кредиті з боку західних демократій і на кредиті довіри з боку суспільства. І обидві групи кредиторів починають сумніватись у кредитоспроможності своїх боржників. При тому процедура банкрутства сьогоднішньої влади буде вкрай болючою для всіх сторін процесу. Ну, хіба що крім Кремля, де завжди готові нам щиро поспівчувати.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme