Сакральні дати Путіна: Що нам очікувати від 22 червня

Зараз у соцмережах панічно обговорюють можливість наступу Росії та її ручних бойовиків завтра, 22 червня – в день нападу нацистської Німеччини на комуністичний СРСР. Відбудеться напад, чи ні – питання риторичне

Сакральні дати Путіна: Що нам очікувати…

У понеділок, 22 червня, може розпочатися грандіозний наступ бойовиків за повної підтримки Росії. Саме таку тезу нині просувають в своїх роздумах деякі блогери у соцмережах. Мовляв, це сакральна дата для Кремля: 74 роки тому в цей день Німеччина напала на Радянський Союз. А отже, чому б Москві не влаштувати в цей день власну провокацію відносно України. Утім, ця прив'язка виглядає не достатньо аргументованою і  побудована виключно на конспірологічних роздумах.  

Треба розуміти: наступ може відбутися як в понеділок, так і в будь-який інший день. Теорія стосовно того, що росіяни, нібито, прив'язуються до певних дат, для нападу на Україну, виглядає доволі суперечливою.

Можна згадати про випадки нападу агресора, явно прив'язані до певних дат. Прикладом такої політики є трагедія під Іловайськом, коли 24 серпня минулого року, акурат до Дня Незалежності російські війська атакували з території Ростовської області, що стало цілковитою несподіванкою для української влади. Президент з пафосом приймав парад у Києві, коли наші хлопці гинули у котлі. На жаль, ТСК у Верховній Раді й донині так і не оприлюднила жодних реальних висновків щодо того, хто насправді винуватий у цій трагедії.

Однак, зараз мова не про це. Ще однією "красной датой" російсько-радянського календаря, як відомо, є 23 лютого - День радянської армії, він же День захисника Вітчизни. У цей день у зруйнованому вщент Дебальцевому святкували бойовики та "буряти". Щоправда, дана прив'язка до дати дуже умовна - місто було взято сепаратистами за п'ять днів до радянського свята. Тим паче, необхідно враховувати, що наступ бойовиків, скорше за все, був пов'язаний зовсім з іншими міжнародними справами.

Паралельно з цими подіями у Мінську якраз завершилися надскладні переговори і, вочевидь, таким чином росіяни явно хотіли показати Заходу, що для них цей документ не вартує паперу, на якому він був написаний.

Пізніше "диванна сотня" активно просувала наступні дати: 1 травня, 9 травня. Наступів у ці дні так і не відбулося. Зараз взялися за 22 червня. Чому ця історія викликає певний скепсис? Якщо ця атака насправді відбудеться, росіяни ризикують наразитися на прямі звинувачення у повторенні дій нацистської Німеччини під час нападу на Радянський Союз. Тим паче, що таких паралелей і так в діях Кремля вдосталь...

Загалом, росіяни ніби й прив'язуються до певних дат, але далеко не кожного разу. Вочевидь автори провокацій і наступів, які сидять у Кремлі, тримають календарик напоготові. Однак, в першу чергу, вони зважають на оперативну обстановку. Якщо до цього можна додати якусь ідеологічно-історичну канву - це добре. Але іноді можна обійтися й без цього.

Міф про те, що росіяни атакують виключно за календарем діє у кращому випадку в половині випадків. Насправді - набагато рідше. Тим часом, такі "теорії наступу" дуже часто ініційовані "п'ятою колоною", яка засіла у тому ж Facebook, і спрямовані на розпалювання тривожних очікувань та посилення напруги серед звичайного населення.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme