Росіянин, який не хоче йти в армію і воювати в Україні, подав на Росію до Євросуду

Росіянин-призовник Сергій Холкін подав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) скаргу, вимагаючи надати йому право пройти альтернативну цивільну службу (АЦС) замість перебування у збройних силах Росії

Він переконує, що став пацифістом торік, після перегляду новин про конфлікт на українському Донбасі, повідомляє depo.ua з посиланням на "КоммерсантЪ".

Цей випадок унікальний тим, що громадянин Росії вперше звертається до Страсбурга зі скаргою на порушення його права на свободу переконань у зв'язку з відмовою направити на АЦС. При цьому на батьківщині Холкіну загрожує кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби.

Скарга "Холкін проти Росії" подана в ЄСПЛ співробітниками правозахисної організації "Солдатські матері Санкт-Петербурга" в Міжнародний день призовника 15 травня. За словами представника організації Олександра Передрука, подібна скарга до Страсбурга подається вперше :. "Вона унікальна тим, що призовник, якому відмовили у виборі АГС, може зіткнутися зараз з призовом до армії і змушений буде взяти в руки зброю. Держава не вбачає у нього антивоєнних переконань і продовжує надсилати повістки ".

Згідно з матеріалами, що надійшли в ЄСПЛ, житель Мурманська Сергій Холкін вирішив домагатися права проходження АЦС у вересні 2014 року. Приводом для відмови від військової служби, як стверджує сам Холкін, були події на сході України. У військовому комісаріаті Мурманська заявник попросив надати йому можливість виконати конституційний обов'язок в рамках АЦС, проте спеціально скликана комісія вирішила, що його пацифістські погляди не суперечать військовій службі, бо не є достатньо міцними. У військовому комісаріаті порахували, що Холкін не є переконаним пацифістом, бо його погляди сформувалися лише минулого літа - при перегляді новин з Донбасу. До такого ж висновку дійшли й мурманські суди різних інстанцій. Ці дії російської влади заявник вважає порушенням ст. 9 Європейської конвенції про права людини, яка гарантує право на свободу поглядів.

Практика розгляду Страсбургом аналогічних скарг громадян інших країн показує, що у призовника Холкіна є чималі шанси виграти розгляд.

Нагадаємо, що за російським законодавством, право на заміну військової служби мають громадяни, чиє віросповідання або переконання не дозволяють брати в руки зброю, а також представники корінних і нечисленних народів, котрі займаються традиційними промислами. Відповідні положення закріплені ст. 59 Конституції РФ і законом "Про альтернативну цивільну службу". АГС триває в півтора рази довше, ніж військова служба. Щороку Міністерство праці публікує перелік громадянських вакансій, які можуть зайняти особи, які не бажають брати в руки зброю. За 11 років існування АГС від призовників надійшло понад 8 тис. відповідних заявок, задоволено близько 7 тис.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme