Рада з трьох спроб не спромоглася ухвалити закон про прокуратуру

Сьогодні народні депутати не підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 2667 "Про внесення змін до закону України "Про прокуратуру" (щодо удосконалення та особливостей застосування окремих положень)"

За відповідне рішення з двох спроб проголосували лише 224 народних депутати з необхідних 226. Після цього голова Верховної Ради Володимир Гройсман ще двічі безуспішно ставив на голосування пропозицію повернутися до розгляду законопроекту, передає depo.ua.

Проектом передбачається внесення змін до статей 8, 81, 11, 13, 15, 39, 41, 51 закону, якими пропонується визначити перелік адміністративних посад військових прокуратур, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і порядок призначення на ці посади, а також чітко розмежувати суб'єкти призначення на адміністративні посади в регіональних та місцевих прокуратурах.

З метою оптимізації структури регіональних та місцевих прокуратур з урахуванням обсягу виконуваної роботи, обсягу мешканців регіону тощо вносяться зміни до статей 10 і 12 закону, згідно з якими визначення кількості заступників керівника регіональної та місцевої прокуратури здійснюється у кількості не більше трьох для заступників керівника регіональної прокуратури та двох для заступників керівника місцевої прокуратури.

Передбачається також, що положення статті 12 та додатку до закону щодо переліку та територіальної юрисдикції місцевих прокуратур (зі змінами) набирають чинності з 15 грудня 2015 р. До створення зазначених прокуратур їх повноваження здійснюватимуть міські, районні, міжрайонні, районні в містах прокуратури, що діють на сьогодні, а за прокурорами та керівниками цих прокуратур зберігатиметься відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності законом під час реалізації функцій прокуратури.
За словами голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народного депутата Андрія Кожем'якіна, зазначений законопроект внесений з метою визначення механізмів реалізації положень нового закону України про прокуратуру від 14 жовтня 2014 р. в частині: добору прокурорських кадрів, здійснення дисциплінарного провадження до запровадження у повній мірі органів прокурорського самоврядування та формування дисциплінарної комісії прокурорів.

"До законопроекту надійшла 91 поправка, 28 з яких комітетом повністю або частково враховані. Зазначені поправки дають можливість зобов'язати прокурора віддавати вказівки тільки у письмовій формі; призначати прокурорами місцевих прокуратур також осіб, які мають досвід прокурорської діяльності, проте в день набрання чинності чим законом не працюють в органах прокуратури, за умови проходження ними тестування; поширити порядок призначення на посаду керівника місцевої прокуратури за результатами чотирирівневого відкритого конкурсу і на першого заступника та заступника голови місцевої прокуратури", - розповів Кожем'якін.

Крім того, комітет рекомендував залишити єдину вертикаль в органах прокуратури, при цьому керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури має право призначати прокурорів спецпрокуратури за результатами відкритого конкурсу, який проводиться конкурсною комісію у складі керівника спецпрокуратури та представників ГПУ.

"Також члени комітету погодились з необхідністю зберегти класні чини працюючим прокурорам, а для тих, хто вперше приходить на роботу до органів прокуратури , жодних класних чинів не передбачено", - сказав Кожем'якін.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала цей законопроект в першому читанні 21 травня 2015 року.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme