Рада дала згоду на арешт судді Чернушенка

Верховна Рада схвалила подання Генпрокуратури про надання дозволу на затримання та арешт голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка

Рада дала згоду на арешт судді Чернушенк…

Відповідне рішення підтримали 276 народних обранців, передає depo.ua.

Як зазначив голова Вищого суду України Ярослав Романюк, Чернушенко протягом тривалого проміжку часу, а саме з осені 2014 року по червень 2015 року, неодноразово отримував від сторонніх осіб смс-повідомлення з побажаннями щодо розгляду тих чи інших судових справ. За це Чернушенко отримував грошові винагороди.

Крім того, за словами Романюка, глава Апеляційного суду давав вказівку працівникам апарату суду втручатися в автоматизовану систему документообігу і таким чином порушив принцип випадковості призначення суддів по тих чи інших справах.

"Таким чином, забезпечувалось спрямування справ саме в ту колегію, в якій працював суддя Чернушенко", - додав Романюк.

Судді інкримінуються злочини за двома статтями Кримінального кодексу - прийняття завідомо неправосудних рішень та навмисне втручання в автоматизовану систему документообігу суду, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Слід зазначити, що незважаючи на запрошення, Чернушенко не прийшов на засідання Ради, щоб пояснити свої дії.

Нагадаємо, що Генпрокуратура звернулася до Верховної Ради  з проханням дати дозвіл на арешт Чернушенка.

За даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті. Крім того,  прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення Чернушенка від посади та звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme