Прогноз Stratfor для України: "заморожений" Донбас і зростання економіки

Війна на Донбасі у 2016 році стане довгостроковим замороженим конфліктом з менш інтенсивними боями, ніж були у 2015 році

Але періодичні сутички між українськими військовими і сепаратистами відбуватимуться, йдеться у доповіді з прогнозом щодо політичної і економічної ситуації в світі в 2016 році від впливової американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає depo.ua.

Аналітики зазначають, що Мінські угоди і надалі будуть служити основою дипломатичних переговорів щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Але Росія і сепаратисти мають іншу інтерпретацію угоди, ніж Україна і Захід, тож ці відмінності будуть перешкоджати повному політичному і військовому врегулюванню війни у 2016 році.

Окрім того, аналітики Stratfor передбачають, що Сполучені Штати та Європейський Союз майже гарантовано збережуть санкції проти Росії в наступному році, якщо Москва не доведе, що готова відмовитися від контролю над кордоном між Росією і територіями сепаратистів і допустити туди спостерігачів ОБСЄ. Москва навряд чи піде на поступки по обидвох цих питаннях, вважають експерти.

У доповіді йдеться, що конфлікт на Східі України буде лише однією з багатьох серйозних проблем для Києва у наступному році.

"Ультраправі та націоналістичні групи будуть продовжувати підривати українську владу і перешкоджати Києву виконувати свої політичні поступки сепаратистам. Це, у свою чергу, гарантуватиме, що Донецьк і Луганськ залишаться поза політичним контролем Києва, хоча деякі економічні зв'язки можуть бути відновлені з огляду на необхідність для обох сторін протягом року", - йдеться у доповіді.

Також експерти Stratfor зазначають, що непопулярність болючих заходів жорсткої економії і повільні темпи правової та судової реформ, швидше за все, призведуть до значного потрясіння у Києві у 2016 році, потенційно із відставкою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

"Тим не менш, президент України Петро Порошенко, швидше за все, буде підтримувати прозахідний курс Києва. Доступ до фінансової підтримки з боку Заходу та безпекової підтримки від НАТО і США, зокрема, є ключовими для виживання українського уряду", - зазначають американські аналітики.

Після 10-відсоткового падіння у 2015 році українська економіка почне повільно відновлюватися у наступному році, хоча висока інфляція і безробіття продовжуватимуть стимулювати протести з боку населення.

Економічні зв'язки Києва з Москвою, швидше за все, будуть слабшати у той час, як дві країни будуть обговорювати погашення заборгованості, енерго- та електропостачання та виконання Україною торгової угоди з Європейським Союзом, що набирає чинності 1 січня 2016 року.

Разом із тим Київ поступово переорієнтує свою економіку і більш широкі стратегічні інтереси від Росії до Заходу, прогнозує Stratfor.

Нагадаємо, раніше аналітики відзначили, що конфлікт між Росією та Туреччиною у наступному році неминучий.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme