Порошенко ветував закон, що дозволяє українцям ловити чиновників на хабарях

Президент України Петро Порошенко пропонує Раді відхилити прийнятий 22 травня закон, яким вводиться в Кримінальну процесуальне законодавство інститут громадського звинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних дій

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради в середу, закон, підписаний спікером 4 червня, був повернутий до Ради президентом України 19 червня, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Як зазначає, глава держави, "як видно з назви закону ... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, у тому числі шляхом впровадження нового правового інституту в кримінальному процесі - інституту громадського звинувачення про злочини, визначених статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою", статтею 370 "Провокація підкупу "Кримінального кодексу".

"Однак права, надані законом, що надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про вчинення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадському об'єднанню) спричиняють ризики порушень Конституції і законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від прийняття закону", - йдеться, зокрема, в зауваженнях президента.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Впровадження в кримінальне процесуальне законодавства інституту громадського обвинувача та запровадження інституту кримінального провадження у формі громадського звинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Тобто, мова йде про дві статті Кримінального кодексу, за якими можуть бути притягнуті до відповідальності тільки посадові особи, які перебувають на державній службі", - пояснив автор законопроекту Андрій Кожем'якін, представляючи ініціативу з трибуни парламенту.

Він уточнив, що йдеться про статті 368 і 370 Кримінального кодексу.

Кожем'якін пояснив, що громадським обвинувачем може бути фізична мул юридична особа - будь-який громадянин України, який безпосередньо є потерпілим від кримінального правопорушення або яким стало відомо про вчинення службового злочину з ознаками корупційних діянь відносно інших осіб, передбачених ст.368 ("Прийняття пропозиції або неправомірної вигоди посадовою особою "), а також ст.370.

"Громадський обвинувач користується такими ж правами, як і слідчий і прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження", - зазначив Кожем'якін.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme