Кадрова система Кабміну буксує через суб'єктивний підхід - журналіст

Основна причина кадрових проблем діючого уряду - суб'єктивний підхід при відборі кадрів замість прийнятої в Європі жорсткої системи критеріїв

Таку думку за результатами спілкування з першим заступником міністра інфраструктури Володимиром Шульмейстером опублікував на своїй сторінці в Facebook ведучий програми "Перша шпальта" і редактор журналу "Новий час" Андрій Юхименко, пишуть "Українські новини".

"Може бути саме суб'єктивізмом і пояснюється те, що сталося з Боровиком, Эбонидзе, Мірило, Шереметою? Тоді чим нова система "кадрової політики", її правила, краще, ніж те, що було раніше? Різниця хіба в тому, що тоді ставили людей, які подобалися режиму Януковича. А тепер ставлять тих, хто подобається новим можновладцям", - пише журналіст.

За словами Юхименка, під час інтерв'ю з Шульмейстером, який має багатий досвід роботи в бізнесі, в вістря кута ставилося питання про підбір кадрів і кадрові скандали, що спалахували в Кабміні останнім часом. У підсумку, сам чиновник зізнався у використанні суб'єктивного підходу.

"І тут Шульмейстер перевершив себе у відповідях: при відборі людей на посади глав державних підприємств, заступник міністра керується інтуїцією. І особистою інтерпретацією інформації, отриманою з неофіційних джерел. Коли вибирають міністрів, заступників, глав державних корпорацій у країнах Євросоюзу, це роблять не на інтуїтивному рівні. Це роблять кращі HR агентства з набору об'єктивних всім зрозумілих критеріїв. Причому мова про чесність взагалі не йде, тому що будь-нечесна людина в ЄС просто потрапляє у в'язницю. Ним займаються не міністерства, а спецслужби", - пише журналіст.

Зокрема, під час спілкування з'ясувалося, що суть нового методу щодо пошуку ефективних керівників виглядає наступним чином. На першому етапі проходить відбір за участю авторитетних кадрових агентств. Далі претендентів відбирає комісія, що складається з міністра і його заступників. В кінці з шорт-лист з п'яти кандидатів розглядається міністром. Претендентів на найвищі посади затверджує спеціальний комітет у Мінекономіки. У комісії кожен ставить бали претенденту по ряду критеріїв і таким чином вибирається майбутній глава монополії.

У той же час, в цій схемі часто трапляються збої, які призводять до чисто суб'єктивного підходу при відборі кандидата. Зокрема, Шульмейстер розповів, як "забракував" кандидата з-за того, що "у нього на обличчі написано - злодій" і через прізвище, яке по-голландськи означає "злодій".

Ведучі ПШ Андрій Юхименко та Олег Гавриш досить часто і багато спілкуються з підприємцями та чиновниками першої величини...

Posted by Перша шпальта on 2 Июнь 2015 г.

"Чи потрібно говорити, що при такій політиці нас чекають нові кадрові скандали і суди з тими, хто вважав себе безпідставно скривдженими? Не дискредитує це саму ідею євроінтеграції? Це загальні питання! Приватні - так за якими ж критеріями, хто і з якими прізвищами буде відбирати чиновників?", - резюмує Андрій Юхименко.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme