Порошенко хоче подовше тримати «битку Шокіна»

Схоже на те, що Президент Петро Порошенко робитиме все, щоб зберегти за собою «битку Шокіна» – а саме широкі каральні функції прокуратури – максимально довго. Щоправда, спроба зробити це чужими руками не вдалася

Порошенко хоче подовше тримати «битку Шо…

Учора в стінах Верховної Ради двома народними депутатами від «Народного Фронту» Ігорем Алексєєвим та Миколою Кадикалом був зареєстрований законопроект про внесення змін до закону «Про прокуратуру». Це викликало чималий подив серед журналістів, оскільки даний документ грає на руку Генпрокуратурі, яка, як відомо, входить у владну вертикаль президента. Враховуючи достатньо натягнуті відносини між командами прем'єр-міністра і президента, було складно уявити, в чому тут може полягати вигода «фронтовиків».

Варто зазначити, що даний проект закону пропонував відтермінувати введення у дію нового Закону України «Про прокуратуру» до 1 січня 2016 року. Тим самим, фактично йшлося про збереження всіх широких повноважень прокуратури, в тому числі й тих, що стосуються досудового розслідування злочинів, які мали перейти до Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань. Аргументація такого рішення проста - ані той, ані інший орган досі не створений. Втім, незважаючи на те, що сьогодні цей документ вже був на порядку денному, зранку його було відкликано авторами.

У всій цій вельми дивній історії бачиться президентський слід. Як розповіли depo.ua джерела у Верховній Раді, початковим ініціатором появи даного законопроекту виявився народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», представник президента у Верховній Раді Степан Кубів. За словами джерел, Кубів нібито розповів «фронтовикам» про те, що під даним документом будуть поставлені підписи депутатів з усіх інших коаліційних сил. Мовляв, законопроект - непопулярний, але консолідована підтримка коаліційних сил дозволить пом'якшити негатив. Однак, як з'ясувалося пізніше, окрім двох вищевказаних нардепів ніхто за збереження повноважень прокуратури виступати не став. У «НФ» логічно порахували, що щось тут не так, і депутати відкликали законопроект. 

Як би там не було, але часу для пролонгації повноважень прокуратури у президента залишилося не так багато. Введення в дію нового Закону України «Про прокуратуру» має статися вже за місяць - 25 квітня, і тоді ці повноваження зникнуть.

Варто враховувати, що бажання команди Порошенко продовжити функціонал прокуратури і відсутність результатів за конкурсом на посаду голови Антикорупційного бюро можуть бути ланками одного ланцюга.

Поки що, за інформацією depo.ua, торги за головне крісло в бюро зависли на чотирьох кандидатурах. Нещодавно одним з головних фаворитів вважався народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», що пройшов до парламенту за квотою «УДАРу» Віктор Чумак. Однак поки домовитися не вдалося через складнощі у стосунках між Віталієм Кличком та Порошенком. Також серед основних претендентів фігурує прізвище головного військового прокурора Анатолія Матіоса, але там, схоже, поки що рішення також заморозили.

Також, за ​​інформацією нашого видання, активно розглядається прізвище колишнього помічника федерального прокурора США, представника української діаспори Богдана Вітвицького. Зокрема, в кулуарах Верховної Ради кажуть, що під нього навіть можуть підвищити вік, що дозволяє працювати на цій посаді - Вітвицькому вже за 65. Втім, остаточного рішення й тут немає.

Важливо відзначити, що більшість фракцій коаліції досить прохолодно ставляться до ідеї продовження повноважень прокуратури до кінця року. «Набагато простіше пошвидше провести конкурс голови Антикорупційного бюро, а також проголосувати за проект закону про Національне бюро розслідувань, аніж знову входити в це порочне коло з прокуратурою, яка деградувала настільки, що залишати такі повноваження їй не можна», - сказав один з депутатів «Самопомочі».

Отже президенту доведеться або домовлятися з членами коаліції, а це зараз зробити надзвичайно складно. В іншому випадку Порошенкові доведеться все ж таки активізувати якнайшвидший запуск роботи Антикорупційного бюро та Бюро розслідувань. І якщо з першим бюро все можна зробити досить оперативно, то стосовно Бюро розслідування навіть ще немає закону, який би регламентував його роботу. 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme