ГПУ: Заяви САП у "справі Василишина" не допомагають у проведенні розслідування

Заяви окремих керівників НАБУ і САП по справі заступника міністра охорони здоров'я України Романа Василишина не допомагають у проведенні об'єктивного розслідування, а швидше служать підказкою для адвокатів підозрюваних

Про це йдеться в заяві Генеральної прокуратури України, розміщеній на сайті відомства, передає depo.ua.

"Публічні заяви, які звучать з боку окремих керівників правоохоронних органів, таких як САП і НАБУ, щодо неналежного органу розслідування кримінального провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я України, неприпустимість зібраних під час його здійснення доказів, незаконність внесення прокуратурою м. Києва відомостей до ЄРДР з цього виробництва, не збігається з приписами чинного на сьогоднішній день Кримінального процесуального кодексу України. Подібні заяви не допомагають правоохоронним органам виступити єдиним фронтом боротьби проти злочинності, а служать скоріше підказкою для адвокатів підозрюваних", - сказано в заяві.

Згідно з інформацією Генпрокуратури, визначений зараз КПК України порядок початку досудового розслідування (ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України) є єдиним для всіх органів досудового розслідування, незалежно від їх статусу і визначеної підслідності і не підлягає неоднозначного трактування.

"Згідно з цим порядком відмова слідчого, прокурора у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення до ЄРДР з будь-яких міркувань (інша підслідність, не так написана, не туди і не тим подана тощо) не допускається. КПК України зобов'язує слідчого, прокурора внести відомості про злочин невідкладно, але не пізніше 24 годин (ч. 1 ст. 214 КПК України). Після внесення відомостей до ЄРДР слідчого прямо зобов'язують розпочати досудове розслідування невідкладно в письмовій формі повідомити про початок керівника органу прокуратури (ч. 6 ст. 214 КПК України)", - сказано в повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначається, що будь-які дії з перенаправленням" заяв у НАБУ, пропозиція їх подання до цього органу безпосередньо та інші дії такого порядку, будуть вважатися прямим порушенням вимог КПК України і спричинять за собою відповідальність.

Також повідомляється, що саме по собі проведення слідчих (розшукових), негласних слідчих дій слідчими у виробництвах, підслідних НАБУ, не свідчить про їх неприпустимість, якщо ці дії проводилися в порядку, передбаченому КПК України.

"Питання "підслідності", якщо один орган вважає, що це саме його компетенція, достатньою мірою нормоване через інститут розв'язання спорів про підслідність", - сказано в заяві Генпрокуратури.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme