Дефолт України може статися вже в п'ятницю, – The Financial Times

Цього тижня Україна проведе вирішальні переговори зі своїми приватними кредиторами. Якщо вони не увінчаються успіхом, країну чекає дефолт вже у п'ятницю

Про це сьогодні пише Елані Мур на сторінках Financial Times, повідомляє depo.ua.

Оглядач додає, що гірка доля Греції змусила обидві сторони на українських переговорах зменшити свою "бойову" риторику, якої вони дотримувалися впродовж останніх трьох місяців. Однак, під час зустрічі у Вашингтоні Київ і кредитори не змогли укласти угоду про реструктуризацію 70-мільярдного боргу України. Але сторони у спільній заяві оголосили про досягнутий прогрес.

Оглядач нагадує, що після того, як Росія анексувала Крим і влаштувала збройних конфлікт в Донбасі, українська економіка зіштовхнулася з серйозними проблемами. А борги країни можуть досягти 100% від ВВП вже цього року. Тому Київ добивається списання 40% боргів за цінними паперами на суму 15 мільярдів доларів, щоб скоротити боргове навантаження на свою виснажену економку. Але група з чотирьох кредиторів на чолі з американською компанією Franklin Templeton, в руках яких зосереджені бонди України на 9 мільярдів доларів, відмовляються робити будь-які списання. Натомість вони пропонують Києву відстрочку виплат.

Єдиним прогресом на переговорах стала згода кредиторів на списання частини цінних паперів, прив'язаних до ВВП, але за умови виплати списаної суми, якщо ріст економіки України відновиться.

Поряд з цим, Україна змогла виплатити Росії 75 мільйонів доларів за цінними паперами і домовитися відстрочки виплат з деякими іншими кредиторами. Однак в Goldman Sachs попереджають, що дефолт "швидше за все" станеться ще в липня, оскільки цього місяця Україні треба погасити 120 мільйонів доларів боргових зобов'язань за урядовими бондами. Аналітик Bank of America Вадим Храмов прогнозує, що економіці України стане гірше, перш ніж стане краще. "Однак консенсус буде на основі зростання ризиків від мораторію на виплати і дефолту", - пояснив експерт.

В цей же час, міністр фінансів України Наталія Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme