Данилюк: Кабмін в проекті бюджету-2017 впроваджує відшкодовуння вартості лікарських засобів

Кабмін в проекті бюджету-2017 впроваджує інструмент відшкодування вартості лікарських засобів – реімбурсацію

 Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час  засідання Кабміну, передає Depo.ua. 

"З охорони здоров'я, тут також відбулися й інші зміни. Тобто, реформи, які ми планували, ми їх ще більше продумали і підкріпили. Уряд впроваджує інструмент відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, реімбурсація. Це для найбільш важливих ліків на суму 0,5 млрд грн. А також передбачаються кошти на придбання агіографічного обладнання, 150 млн грн. Таким чином, на додаток до того, що уряд пропонував до першого читання, ми додатково знайшли ресурси на найбільш важливі ініціативи для захисту здоров'я наших громадян", - заявив він.

Як уточнив прем'єр-міністр Володимир Гройсман над цим працювало Міністерство охорони здоров'я, в. о. Уляна Супрун і Кабінет міністрів. "Компенсувати вартість ліків для людей, які страждають гіпертонічною хворобою. Ввести такі програми щодо захворювання на цукровий діабет і астма. Ми зараз всі ці механізми доопрацюємо, але вже закладаємо з 1 січня таку програму на розмір 500 млн грн. Ще одна річ, дуже важлива, це придбання агиографического обладнання... Ми зараз закладаємо 150 млн грн. для того, щоб по всій країні на умовах співфінансування з місцевими бюджетами стимулювати створення таких центрів кардіосудинної хірургії", - пояснив Гройсман.

Серед інших додаткових витрат, які уряд вишукав в ході підготовки проекту до другого читання, Данилюк виділив витрати на інклюзивне навчання і профтехосвіта, а також на учасників бойових дій та їх дітей. Освіта уряд визначив як пріоритет.

"Тому до другого читання уряд пропонує до другого читання врахувати додаткові ініціативи. Це підтримка осіб, дітей з особливими потребами, інклюзивне навчання, на суму 210 млн грн. Це обліку витрат на підготовку кваліфікованих робітників за професіями загального державного значення, 170 млн грн, Стосується фінансування ПТУ додаткове. Облік у сфері освіти субвенції витрат на отримання повної загальної освіти в професійних технічних навчальних закладах на суму 2 млрд грн. А також обліку цільових видатків на надання державної підтримки учасникам бойових дій та їхнім дітям на 184 млн грн. За рахунок цих змін і збільшення мінімальної заробітної плати у нас відбувається збільшення зарплат, як у сфері освіти, так і в сфері охорони здоров'я", - пояснив він.

Він також уточнив, що запропоноване Кабміном з 1 січня 2017 року підвищення мінімальної зарплати вдвічі – до 3200 грн в місяць – стосується 3,5 млн осіб, з яких 2,6 млн осіб у приватному секторі.

"Таке підвищення підкріплено реальними доходами за рахунок детінізації... Збільшились загальні параметри бюджету, вони підкріплені реальним ресурсом", – підсумував глава Мінфіну.

Він підкреслив, що під час доопрацювання документа були збережені чотири основних принципи, на яких він базується: реалістичність, прозорість, перспективність та пріоритизація.

Нагадаємо, раніше Гройсман пообіцяв в 2017 році забезпечити громадян достатньою кількістю безкоштовних ліків за держпрограмами.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme