Чому Ляшко так переймається статусом правосеків

Сьогодні в Раді черговим каменем спотикання для коаліції став законопроект № 1684, який надає право учасникам добровольчих батальйонів отримати офіційний статус учасника бойових дій

Чому Ляшко так переймається статусом пра…

Цей законопроект був поданий ще в грудні минулого року нардепами Юрієм Чижмарем (Блок Петра Порошенка) та сумнозвісним екс-командиром "Айдару" Юрієм Мельничуком. На момент подання документу останній був ще ляшківським "радикалом", але на початку березня Мельничук зі скандалом та мордобоєм був вигнаний з фракції Ляшка, та прийнятий в групу Ігоря Єремеєва "Відродження".

Законопроект передбачає внесення змін в закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які дозволять бійцям добровольчих батальйонів отримати офіційний статус учасника бойових дій з усіма відповідними пільгами. При цьому не має значення, чи входив добровольчий батальйон до складу офіційних силових структур - Збройних сил, МВС, Нацгвардія, ДСНС тощо. Для підтвердження статусу учасника АТО бійцям достатньо мати двох свідків, що вже мають відповідний статус та рішення суду, прийнятого на підставі їхніх свідчень.

Здавалося б нічого надзвичайного в законопроекті немає, але в сесійній залі він набрав лише 131 голос. При цьому єдиною фракцією, яка одностайно проголосувала за законопроект стала фракція Ляшка. При цьому сам Ляшко притаманними собі полум‘яними промовами активно вимагав від колег позитивного голосування. Але не судилося. Окрім "орлів" Ляшка за законопроект віддали свої голоси лише нардепи пов‘язані з Ігорем Коломойським та парламентські противсіхи.

Чому ж такий, здавалося б, правильний документ так і не знайшов підтримки зали? Все досить просто. За час, що минув з моменту написання документа, ситуація з добровольчими батальйонами суттєво змінилися. Майже всі вони увійшли у підпорядкування або ж Міноборони, або МВС і, відповідно, мають статус учасника бойових дій і без будь-яких спеціальних законів. Єдиним виключенням залишаються бійці Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" та батальйону ОУН. Отже, на сьогоднішній день законопроект Чижмаря-Мельничука став таким, наче написаний спеціально під "Правий сектор", з яким не все так просто.

Лише за останні два тижні з правосеками були пов‘язані два гучні скандали. Перший - коли була оточена база ДУК на Дніпропетровщині, а у відповідь "правосеки" влаштували пікет Адміністрації Президента. Тоді все закінчилося більш менш полюбовно.

Але вже за кілька днів бійці "Правого сектору" взяли у полон кількох медиків-волонтерів, яких прийняли за злочинне угрупування. Медиків з часом звільнили живими-здоровими, але враження, що у деяких "правосеків" параноя, залишилося.

Depo.ua писав, кому заважає "Правий сектор", ще під час першого скандалу. Сьогоднішнє голосування зайвий раз підтвердило, що "ПС" хоче і ніг не намочити і качечку зловити. З одного боку, бійці Яроша, що мають тісні стосунки з Коломойським (з яким вже давно помирився колишній його непримиренний ворог Ляшко) вперто не бажають підпорядковуватися державі, а з іншого хочуть від тієї ж таки держави мати статус та визнання своїх заслуг. З іншого боку, "правосеки" залишилися чи не єдиною мілітарною силою, на яку колишній губернатор Дніпропетровщини має серйозний вплив. Крім того, точиться чимало розмов, що саме ці добровольці "прикривають" деякі економічні інтереси Ляшка в зоні АТО, пов'язані з перетином лінії розмежування.  

От і виходить, що для отримання статусу учасника бойових дій "Правому сектору" достатньо просто погодитися на давно озвучену пропозицію увійти під командування Збройних сил України, але тоді вплив Коломойського на вояків зменшиться до мінімуму. Тому і використовує радикал Ляшко всі свої непересічні ораторські можливості, аби пропхати законопроект, який, за великим рахунком, уже давно мав стати застарілим та неактуальним.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme