Чи зможуть посадити Швайку і Мохника

Для ефектної боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади самого лише показного вдягання наручників на керівників Держслужби з надзвичайних ситуацій категорично замало

Чи зможуть посадити Швайку і Мохника…

Саме тому одразу після прямоефірного затримання Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького міністр внутрішніх справ Арсен Аваков публічно оголосив про розслідування справи стосовно двох післяреволюційних міністрів Ігоря Швайки та Андрія Мохника, що відповідно обіймали посади міністрів аграрної політики та екології.

Як пояснив глава МВС, щодо Швайки йдеться про махінації у Державній зерновій корпорації та низці компаній підпорядкованих Мінекології. "Це традиційні зловживання, але комусь з цим треба завершувати", - пояснив Аваков.

Власне, за Швайкою з самого моменту призначення на посаду міністра-аграрія тягнеться цілий шлейф корупційних скандалів. Окрім оборудок з зерном ЗМІ звинувачували свободівця і у махінаціях з "Укрспиртом", продажах посад в держпідприємствах тощо

Щодо Мохника, то на нього журналісти навішали теж не мало звинувачень. Зокрема, писали, що підприємство "близьке" до свободівця "перекришувало" бізнес по утепленню соціальних об‘єктів за гроші від "Кіотського протоколу" у самого Юри Єнакіївського.

Сама "Свобода" з відповіддю на звинувачення не забарилася. Сьогодні і Мохник і Швайка синхронно на своїх "Фейсбуках" заявили, що всі звинувачення безпідставні, а їх переслідують лише для того аби "відвернути увагу суспільства від шокуючих фактів багатомільярдної корупції в Кабміні Яценюка".

Нагадаємо, ж буквально тиждень тому один з небагатьох парламентських свободівців - Юрій Левченко на засіданні Верховної ради прямо звинуватив Яценюка та його міністрів у корупційних зловживаннях на 7,5 млрд. гривень, посилаючись на дані відстороненого Яценюком на початку березня за необ‘єктивні перевірки голови Держфінінспекції Миколи Гордієнка. Дійшло навіть до блокування трибуни.

Крім того Швайка і Мохник заявили, що готові давати свідчення правоохоронцям та навіть пройти детектор брехні, але тільки разом з Яценюком та Аваковим.

Отже вибір жертв урядової антикорупційної кампанії у вигляді "свободівців" цілком логічний. Зараз владі необхідно продемонструвати і українському суспільству, і партнерам з ЄС ефективну антикорупційну політику. Затримання Бочковського з заступником справило на і на українців і на європейців певне враження, але не зовсім той, на який розраховували. З демонстративністю дещо перестаралися. Тепер всі в один голос говорять, що це, звісно, добре, але перш за все показуха, а не реальна боротьба.

Тому потрібні нові фігуранти, причому з власного післяреволюційного табору. Бо недоторканих корупціонерів бути не повинно. А Швайка з Мохником підходять на ці ролі якнайкраще. Вони члени коаліційного майданівського уряду, але представляють політичну силу, яка за великим рахунком зійшла з великої сцени і зараз уже не при владі. До того ж за ними уже тягнеться шлейф корупційних звинувачень, тобто певною мірою суспільна думка уже підготовлена.

Але питання, як далеко зайдуть ці справи, і чи зможуть реально посадити екс-міністрів від "Свободи", залишається відкритими. Адже подальше розкручування справи свободівців потягне цілий клубок корупційних скандалів, який може зачепити дуже багатьох і вилитися в справжню політичну війну. Можна не сумніватися, що і Швайка і Мохник можуть розказати багато чого цікавого, якщо опиняться за ґратами. Після цього обов‘язково виникнуть серйозні питання і до інших свободівців. Зокрема до екс-генпрокурора Олега Махніцького, і до екс-віце прем‘єра Олександра Сича, і до бізнесмена Ігоря Кривецького, якого називають "сірим кардиналом" та фінансистом "Свободи".

Чи готова влада до такого масштабного скандалу, питання наразі відкрите.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme